1.2. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník posílí Březák a Vitouch

V poslední den přestupů získal Baník posily do obrany i útoku.

Jak jsme již avizovali, Baník do posledních chvil jednal o možném posílení svého kádru. Z pražské Sparty byl na soupisku dopsán talentovaný útočník David Vitouch. Šikovný devatenáctiletý štírek má na svém kontě již bezmála 50 extraligových startů, ve kterých třikrát skóroval a připsal si i šest asistencí. Naposledy se do statistik Vitouch zapsal ve včerejším utkání ve Zlíně asistencí při gólu sparťanského Kudrny. V Chance lize má devatenáctiletý útočník odehráno 31 zápasů s bilancí 9 gólů a 3 asistence. David Vitouch také pravidelně reprezentoval v mládežnických kategoriích a zahrál si i na nedávno skončeném mistrovství světa juniorů v Kanadě, kde v pěti zápasech zaznamenal dvě asistence. Baník tak bude mít na soupisce hned tři hráče, kteří s juniorským týmem do Kanady odcestovali. Michal Gut a David Vitouch si na mistrovství světa zahráli, Daniel Poizl se na poslední chvíli do nominace neprobojoval.

Baník také posílil své obranné řady. Z Litvínova přichází na střídavé starty urostlý zadák Jakub Březák (na fotce). Třiadvacetiletý vysoký (193 cm) obránce je odchovancem litvínovského hokeje. V extralize nastoupil do 12 zápasů, ve kterých si připsal jednu asistenci. Bohatší zkušenosti má Březák z druhé nejvyšší soutěže, kde nastoupil ve čtyřech sezonách. Postupně působil v Ústí nad Labem, Prostějově, Kadani a Jihlavě. V 63 zápasech vstřelil 3 góly a přidal 17 asistencí.

Jak jsme již informovali, k dispozici Baníku zůstane i Michal Gut, talentovaný útočník, účastník mistrovství světa, který se však v poslední době potýkal se zdravotními problémy. Michal Gut bude mít nově vyřízeny i střídavé starty do Litvínova. Vzhledem k věku hráče ho tak budou moct využít oba kluby.

Na soupisce Baníku zůstává i Denis Zeman, u kterého jsou s Litvínovem také domluveny střídavé starty. Zde však platí, že pokud by po 15.2. nastoupil za Litvínov, již nemůže tento mladý bek hrát za Sokolov.