18.2. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Individuální příprava juniorů a dorostenců pokračuje

Návrat ke kořenům. Junioři a dorostenci v současné době využívají mrazivého počasí a střídají se na zamrzlých rybnících.

Současné mrazivé počasí přeje bruslení. V regionu snad není plochy, která by nebyla zamrzlá. A naplno toho využívají dorostenci a junioři, kteří buď individuálně nebo ve dvojících obouvají brusle a jako za starých časů bruslí na přírodních ledových plochách.

Vzhledem k nařízením se hráči mohou věnovat individuálním dovednostem, maximálně práci ve dvojicích, ale po dlouhé suché přípravě tuto možnost všichni vítají. Realizační tým, konkrétně pak vedoucí týmu Petr Sobotka, se snaží připravit co nejlepší podmínky a poctivě připravuje ledovou plochu. Hráči využívají i různé rybníky v okrese. Mimo okres  pak podobně trénují i hráči z Karlových Varů.

(Článek vznikal v době, kdy se venkovní teploty dlouhodobě držely hluboko pod bodem mrazu. Při současných teplotách prosíme všechny, aby byli na venkovních zamrzlých plochách velice opatrní, led už nemusí být dostatečně silný.)