1.3. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Žáci trénují online formou

Se 12-16 svými svěřenci se několikrát týdně schází trenér Radim Zbránek. Ne, nejedná se o žádné porušení předpisů, tréninky totiž probíhají online formou.

Prázdná posilovna na zimním stadionu, pouze na jejím konci cvičící trenér a před ním počítač. Takto v současné době vypadají tréninky kategorií U12 – U14. Ostatní ze skupiny se totiž připravují doma, taktéž u počítače. Pravidelně se trenérovi schází k tréninkům 12-16 hráčů. Jak Radim Zbránek zdůrazňuje, sám svým svěřencům radí, že v případě vyhovujícího počasí je lepší za sportem vyrazit ven.

Kdo však absolvuje online trénink, rozhodně nezahálí. Svěřenci nejdříve „společně“ absolvují rozcvičku, poté přichází na řadu samotné cvičení a na závěr nezbytný strečink. Trenér využívá jednoduchých pomůcek, tak jako v případě čtvrtečního tréninku například gumu, či samotnou váhu těla.

Radim Zbránek nejdříve vždy předvede správné provedení cviku, upozorní i na nejčastější chyby, poté s hráči provádí cvičení, ale zároveň je i kontroluje a na dálku opravuje. Nechybí ani dotazy, na které trenér, jenž v současné době již studuje A licenci, okamžitě a ochotně odpovídá. Tréninky tak mají spád.

Hráči udržují disciplínu a využívají „setkání“ aspoň touto formou.