2.3. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baníkovce čeká boj s vedoucím Kladnem

Po vítězství s Vrchlabím čeká sokolovské hokejisty boj o další body s lídrem Chance ligy kladenskými Rytíři. Zápas startuje v 18:00 na zimním stadionu v Kladně a sledovat ho můžete opět na webu www.hokejka.cz.

Rytíři se v posledním zápase utkali s posledním týmem tabulky Kadaní, ale o výsledek se strachovali až do konce zápasu. Trhači překvapivě drželi s Kladnem krok, ale to si dokázalo tříbodový zisk pohlídat. „Opět jsme nepředvedli žádný parádní výkon. Sice nám tam nějaké branky napadaly, ale měli jsme potvrdit vítězství vyšším rozdílem nebo minimálně vyšším nasazením. Máme velké výpadky ve hře, neproměňujeme šance a pak se nám hra rozhodí a není to něco, co bychom od našeho týmu čekali. Klobouk dolů před Kadaní, že se vrátila do zápasu a udělala z toho pomalu ještě drama," zhodnotil utkání asistent trenéra Jan Kregl. V brankovišti zatím dostal více prostoru slovenský brankař Andrej Košarišťan (19 zápasů), ale trenéři se snaží držet v tempu i jeho kolegu Adama Brízgalu (12 zápasů). Hlavním stavebním kamenem obrany je šestadvacetiletý Američan Zach Frye (6+13) vedle kterého v poslední zápasech nastupuje v elitní obranné dvojici Ondřej Mikliš (1+7). Frye během sezony doplnil i další bek ze zámoří, kterým je Luc Snuggerud. Ten přišel v rozehrané sezoně z rakouského Innsbrucku. Největší síla Rytířů je samozřejmě v ofenzivě. Tomáše Plekance a Jaromíra Jágra určitě představovat nemusíme. V průměru bod na zápas si drží i trojice Nicolas Hlava, Marek Račuk a Rostislav Marosz.

SK Trhači Kadaň 2:3 Rytíři Kladno

Branky: 43. M. Svoboda (Veselý), 53. T. Koblížek (Havlín, J. Svoboda) - 3. Machala (Plekanec), 23. Guman (Marosz, Račuk), 33. Guman (Račuk, Marosz)

Sestava: Brízgala - Frye, Mikliš, Snuggerud, Zajíc, Štochl, Kehar, Funk - Jágr, Plekanec, Machala - Račuk, Marosz, Guman - Jelínek, Kubík, Hlava - Hajný, Filip, Bernat

Baník si poslední výhrou zařídil po dlouhé době účast ve vyřazovací části Chance ligy, ale bude ještě bojovat o co nejlepší umístění, které by mu zajistilo začínat sérii na domácím ledě. K poslednímu zápasu se ještě vrátil útočník Jakub Vrána: „Zápas hodnotím pozitivně až na jeho závěr, kde jsme si nechali dát zbytečné dva góly. Výsledek 6:2 by vypadal určitě lépe než 6:4. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a troufnu si říct, že jsme to drželi celý zápas v našim rukách, kromě již zmiňovaného závěru zápasu. Předvedli jsme skvělý týmový výkon, který podtrhnul svojí jistotou skvělý Kuba Neužil." Sokolovská sedmdesátka už se těší na další zápas na ledě Rytířů: „Na Kladno se připravuje jako na každý jiný tým. Bude to velice těžké utkání, ale doma jsme se přesvědčili o tom, že se s nimi dá hrát vyrovnaný hokej. Věřím, že tomu tak bude i zítra a nějaké body přivezeme, nejlépe samozřejmě všechny tři.Baníkovci v prosincovém zápase nad Rytíři třikrát vedli, ale nakonec prohráli 3:4 na samostatné nájezdy. Jakub Vrána vstřelil jeden gól a poté byl i jediným úspěšným exekutorem při nájezdech na straně Sokolova.

HC Baník Sokolov 6:4 HC Stadion Vrchlabí

Branky: 3. Křemen (J. Pohl, Březák), 9. D. Zeman (Prymula, Přindiš), 17. Kropáček (Vrána, Vracovský), 37. Prymula (Vrána), 51. Přindiš, 56. Prymula (T. Rohan, J. Pohl) – 20. Matýs (Jirků, Kajínek), 54. Chalupa (M. Kratochvil, Linhart), 58. Matýs (Mrňa, Urban), 60. Matýs (Urban, Jirků)

Sestava: Neužil – J. Pohl, Poizl, Kadeřávek, Klejna, Přindiš (A), D. Zeman, Březák – Švec, T. Rohan, D. Tůma – Šik, Gut, Hašek – Vracovský, Vrána, Kropáček – Prymula, Rymon, Křemen