Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
2.3. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baníkovce čeká boj s vedoucím Kladnem

PREVIEW: Baníkovce čeká boj s vedoucím Kladnem

Po vítězství s Vrchlabím čeká sokolovské hokejisty boj o další body s lídrem Chance ligy kladenskými Rytíři. Zápas startuje v 18:00 na zimním stadionu v Kladně a sledovat ho můžete opět na webu www.hokejka.cz.

Rytíři se v posledním zápase utkali s posledním týmem tabulky Kadaní, ale o výsledek se strachovali až do konce zápasu. Trhači překvapivě drželi s Kladnem krok, ale to si dokázalo tříbodový zisk pohlídat. „Opět jsme nepředvedli žádný parádní výkon. Sice nám tam nějaké branky napadaly, ale měli jsme potvrdit vítězství vyšším rozdílem nebo minimálně vyšším nasazením. Máme velké výpadky ve hře, neproměňujeme šance a pak se nám hra rozhodí a není to něco, co bychom od našeho týmu čekali. Klobouk dolů před Kadaní, že se vrátila do zápasu a udělala z toho pomalu ještě drama," zhodnotil utkání asistent trenéra Jan Kregl. V brankovišti zatím dostal více prostoru slovenský brankař Andrej Košarišťan (19 zápasů), ale trenéři se snaží držet v tempu i jeho kolegu Adama Brízgalu (12 zápasů). Hlavním stavebním kamenem obrany je šestadvacetiletý Američan Zach Frye (6+13) vedle kterého v poslední zápasech nastupuje v elitní obranné dvojici Ondřej Mikliš (1+7). Frye během sezony doplnil i další bek ze zámoří, kterým je Luc Snuggerud. Ten přišel v rozehrané sezoně z rakouského Innsbrucku. Největší síla Rytířů je samozřejmě v ofenzivě. Tomáše Plekance a Jaromíra Jágra určitě představovat nemusíme. V průměru bod na zápas si drží i trojice Nicolas Hlava, Marek Račuk a Rostislav Marosz.

Poslední zápas

SK Trhači Kadaň 2:3 Rytíři Kladno

Branky: 43. M. Svoboda (Veselý), 53. T. Koblížek (Havlín, J. Svoboda) - 3. Machala (Plekanec), 23. Guman (Marosz, Račuk), 33. Guman (Račuk, Marosz)

Sestava: Brízgala - Frye, Mikliš, Snuggerud, Zajíc, Štochl, Kehar, Funk - Jágr, Plekanec, Machala - Račuk, Marosz, Guman - Jelínek, Kubík, Hlava - Hajný, Filip, Bernat

Baník si poslední výhrou zařídil po dlouhé době účast ve vyřazovací části Chance ligy, ale bude ještě bojovat o co nejlepší umístění, které by mu zajistilo začínat sérii na domácím ledě. K poslednímu zápasu se ještě vrátil útočník Jakub Vrána: „Zápas hodnotím pozitivně až na jeho závěr, kde jsme si nechali dát zbytečné dva góly. Výsledek 6:2 by vypadal určitě lépe než 6:4. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a troufnu si říct, že jsme to drželi celý zápas v našim rukách, kromě již zmiňovaného závěru zápasu. Předvedli jsme skvělý týmový výkon, který podtrhnul svojí jistotou skvělý Kuba Neužil." Sokolovská sedmdesátka už se těší na další zápas na ledě Rytířů: „Na Kladno se připravuje jako na každý jiný tým. Bude to velice těžké utkání, ale doma jsme se přesvědčili o tom, že se s nimi dá hrát vyrovnaný hokej. Věřím, že tomu tak bude i zítra a nějaké body přivezeme, nejlépe samozřejmě všechny tři.Baníkovci v prosincovém zápase nad Rytíři třikrát vedli, ale nakonec prohráli 3:4 na samostatné nájezdy. Jakub Vrána vstřelil jeden gól a poté byl i jediným úspěšným exekutorem při nájezdech na straně Sokolova.

Poslední zápas

HC Baník Sokolov 6:4 HC Stadion Vrchlabí

Branky: 3. Křemen (J. Pohl, Březák), 9. D. Zeman (Prymula, Přindiš), 17. Kropáček (Vrána, Vracovský), 37. Prymula (Vrána), 51. Přindiš, 56. Prymula (T. Rohan, J. Pohl) – 20. Matýs (Jirků, Kajínek), 54. Chalupa (M. Kratochvil, Linhart), 58. Matýs (Mrňa, Urban), 60. Matýs (Urban, Jirků)

Sestava: Neužil – J. Pohl, Poizl, Kadeřávek, Klejna, Přindiš (A), D. Zeman, Březák – Švec, T. Rohan, D. Tůma – Šik, Gut, Hašek – Vracovský, Vrána, Kropáček – Prymula, Rymon, Křemen

Krátké zprávy
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).