4.3. 2021 | Pomáháme | Tomáš Bouda | Převzato: Částečně převzato z Český hokej
Mládež Baníku pomáhala

Do projektu O Kapku lepší hokej se zapojili i mladí hokejisté Baníku.

V únoru proběhla na českých zimních stadionech akce O Kapku lepší hokej. Hráči nastupovali s oranžovými omotávkami či nálepkami na helmách, loga klubů na čas změnila vzhled a logo projektu měly veškeré grafiky klubů. Mužstva napříč Extraligou a Chance ligou se sjednotila. Ale akce měla ještě jiný přesah. Uskutečnily se různé aukce, byl charitativní stream, sbírky a celkem se pro Nadační fond Kapka naděje vybralo 872 396 Kč.

Peníze budou postupně distribuovány do nemocnic po celé České republice, kde se věnují léčení dětí s poruchami krvetvorby a dalšími onkologickými onemocněními. Zakoupenými stužkami se rozhodly projekt podpořit i hráči týmů U9, U12, U13 a U14. Desítky stužek mezi hráče a jejich rodiče poté distribuoval trenér Radim Zbránek.

„Vybraná částka je neuvěřitelná, velmi nás naplňuje zjištění, že v nelehké době pandemie se fandové hokeje dokáží spojit a společně pomoci druhým v tak nevídané míře. Velké poděkování patří všem zapojeným týmům, České televizi, O2 TV, ale především společnosti BPA sport marketing, která projekt koordinovala,“ řekl ředitel Nadačního fondu Kapka naděje Jan Fischer.

„Mně nezbývá než opět, ale zcela po zásluze poděkovat klubům a všem zapojeným subjektům, médiím a především fanouškům. Radost nám udělali hráči, kluboví funkcionáři či televizní redaktoři. Všichni brali podporu zcela přirozeně a sami vymýšleli, kam všude mohou dostat oranžovou barvu, aby tak na problematiku boje s onkologickými onemocněními u dětí co nejvíce upoutali pozornost. Celková částka nás upřímně dojala, protože v této nelehké době zcela předčila naše očekávání. Jsme stoprocentně přesvědčení, že s ní NF Kapka naděje naloží, jak nejlépe může,“ dodal vedoucí hokejového oddělení BPA sport marketing Petr Nitsche.

Zakoupením stužek pro Nadační fond Kapka naděje přispěla i redakce a věříme, že v příští sezoně se budeme moc do akce ještě více zapojit spolu s našimi fanoušky.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.