16.3. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: V Litoměřicích nás čeká boj o postup

Po vítězství v prodloužení ve čtvrtém utkání série se rozhodující zápas odehraje ve středu v 17:00 v Kalich areně. Baníku můžete držet palce u živého přenosu na www.hokejkatv.cz.

„Samozřejmě jsme zklamaní, že se série vrací domů a nepodařilo se nám ji tímto zápasem ukončit. Odehráli jsme slušné utkání, ale měli jsme problém s proměňováním šancí a bohužel jsme zápas ztratili v prodloužení," shrnul poslední utkání trenér kališníků David Bruk. Na straně Baníku panovala po zápase spokojenost s výsledkem, ale Tomáši Hamarovi ležel v hlavě další výpadek ve třetí třetině, kdy Baník ztratil dvoubrankové vedení během tří minut po gólech Patrika Miškáře. Skvělý výkon opět předvedl Jakub Neužil, který se blýskl zejména ve druhé třetině po zákroku lapačkou proti aktivnímu Miškářovi. Ten se dostal k odraženému puku, který už dorážel do prázdné branky, ale domácí brankař ho na poslední chvíli stačil zastavit svojí lapačkou. Utkání rozhodl Jan Pohl přesilovkovou střelou mezi betony Krále. Sokolovský obránce už v sérii posbíral celkem 6 bodů (1+5)! Velkou pochvalu zaslouží také kapitán týmu Tomáš Rohan, který při včerejší absenci Vracovského a Vitoucha nastupoval ve svou formacích a jeho ice time se zastavil na neuvěřitelném čase 28:34, což je na útočníka nevídaný počin. Baník může do Litoměřic vyrazit vstříc rozhodujícímu pátému utkání se vztyčenou hlavou, protože v posledním zápase ukázal velkou vnitřní sílu a vítězství si vyloženě vydřel. Podaří se baníkovcům prodloužit už i tak úspěšnou sezonu, která se nese v duchu výročí 75 let hokeje v Sokolově? Vše se rozhodne zítra v 17:00 v Kalich aréně.

Zápasy v sérii

HC Stadion Litoměřice 2:3pp HC Baník Sokolov

Branky: 46. Procházka (Kremláček, Jebavý), 60. Svoboda (Kremláček, Holý) – 2. Švec (Rohan, 23. Tůma (Pohl), 68. Křemen (Vitouch, Pohl)

HC Stadion Litoměřice 4:0 HC Baník Sokolov