Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
21.3. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Základna zdolávala válečkovou výzvu

Základna zdolávala válečkovou výzvu

Improvizace. Možná jedno z nejpoužívanějších slov u trenérů mládeže. Každý z nich zažil úplně odlišnou sezonu od těch předchozích. A tak ke slovu musely přijít i netradiční nápady. Tak jako v podobě základny.

Uplynulá sezona mládeži nepřinesla mládeži příliš pozitivního. Hráči i trenéři si však v nouzových podmínkách museli poradit jinak. A tak na řadu přišlo vše možné, co je po ruce. A někdy z toho vznikají zajímavé tréninky, tak jak je vidět na videu pod tímto článkem.

„Naše nejmenší naděje dostaly od trenéra za úkol formou soutěže natrénovat rovnováhu a zapojit do toho míchání florbalkou nebo hokejkou s míčkem či pukem. Jako pomůcka ve většině případů figuroval váleček na těsto a kus prkna,“ říká k netradičnímu cvičení trenér základny Ivan Říha.

Maminky možná příliš radost neměly, ale kluci ze základny se do výzvy trenéra vrhli s plnou vervou. „S tímto velmi těžkým úkolem se dost dětiček popasovalo na jedničku a s nadšením se naučit něco nového“, pokračuje Ivan Říha. A právě nadšení, to je to, co děti v dnešní těžké době potřebují nejvíce. I proto trenéři používají motivaci v podobě soutěží. Válečkovou výzvu nakonec vyhrál Tobiáš Matějka, který je vidět na konci videa.

Trenér však chválí i ostatní své svěřence. „Děti musím pochválit. Snaží se, trénují doma a plní úkoly. Také musím pochválit rodiče, že s dětmi pracují místo mě,“ chválí i děkuje Ivan Říha a jedním dechem dodává. „Snad se i brzy uvidíme na ledě.“


Krátké zprávy
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).