21.3. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Základna zdolávala válečkovou výzvu

Improvizace. Možná jedno z nejpoužívanějších slov u trenérů mládeže. Každý z nich zažil úplně odlišnou sezonu od těch předchozích. A tak ke slovu musely přijít i netradiční nápady. Tak jako v podobě základny.

Uplynulá sezona mládeži nepřinesla mládeži příliš pozitivního. Hráči i trenéři si však v nouzových podmínkách museli poradit jinak. A tak na řadu přišlo vše možné, co je po ruce. A někdy z toho vznikají zajímavé tréninky, tak jak je vidět na videu pod tímto článkem.

„Naše nejmenší naděje dostaly od trenéra za úkol formou soutěže natrénovat rovnováhu a zapojit do toho míchání florbalkou nebo hokejkou s míčkem či pukem. Jako pomůcka ve většině případů figuroval váleček na těsto a kus prkna,“ říká k netradičnímu cvičení trenér základny Ivan Říha.

Maminky možná příliš radost neměly, ale kluci ze základny se do výzvy trenéra vrhli s plnou vervou. „S tímto velmi těžkým úkolem se dost dětiček popasovalo na jedničku a s nadšením se naučit něco nového“, pokračuje Ivan Říha. A právě nadšení, to je to, co děti v dnešní těžké době potřebují nejvíce. I proto trenéři používají motivaci v podobě soutěží. Válečkovou výzvu nakonec vyhrál Tobiáš Matějka, který je vidět na konci videa.

Trenér však chválí i ostatní své svěřence. „Děti musím pochválit. Snaží se, trénují doma a plní úkoly. Také musím pochválit rodiče, že s dětmi pracují místo mě,“ chválí i děkuje Ivan Říha a jedním dechem dodává. „Snad se i brzy uvidíme na ledě.“