10.4. 2021 | Mládež | Tomáš Stehlík
Baníkovské zastoupení na kempu U20

V úterý 13. dubna začíná další přípravný kemp reprezentačního výběru do 20 let. Trenér Karel Mlejnek nominoval 26 hokejistů, které kromě tréninků čekají také první zápasy od mistrovství světa juniorů, soupeřem budou Slováci.

Do Vyškova, kde se kemp od 13. do 17. dubna uskuteční, dostal pozvánku útočník Baníku Michal Gut, který je již stabilním členem reprezentační dvacítky. Kromě sokolovské sedmadevadesátky jsou mezi nominovanými i brankář Oldřich CIchoň a útočník Josef Slavíček. Gólmany a videorozbory bude mít na kempu na starost Lukáš Mensator.

Baníkovským fanouškům budou známá i další jména, která se ve Vyškově představí. Sokolovský dres oblékali v minulosti také Jakub Konečný, Lukáš Stehlík, Tomáš Urban nebo Lukáš Adámek, který je mezi náhradníky.

Dvě přípravná utkání proti stejně starým slovenským hokejistům se odehrají v pátek 16. dubna a v sobotu 17. dubna na zimním stadionu v Piešťanech. Češi budou proti tradičnímu soupeři bojovat o prodloužení vítězné série. V letošní sezoně se bývalí federální partneři v kategorii U20 utkali už čtyřikrát, pokaždé se radovali naši hokejisté, navíc při celkovém skóre 19:3.

Nominace na přípravný kemp reprezentace U20 od 13. do 17. dubna:

Brankáři: Oldřich Cichoň (Sparta), Jakub Málek (Vsetín), Michal Postava (Přerov)

Obránci: Ondřej Baláž, Jiří Háva, Vladimír Kremláček (všichni Litoměřice), Jan Hampl, Filip Kovář (oba Benátky nad Jizerou), Dominik Vacík (Mladá Boleslav), Michal Hrádek (Pardubice), Marek Bláha (TUTO Hockey, Finsko)

Útočníci: Jakub Konečný, Lukáš Stehlík, Tomáš Urban (všichni Litoměřice), Josef Slavíček (Sparta Praha), Pavel Novák (České Budějovice), Jakub Malý (Kometa Brno), Sebastián Malát (Plzeň), Michal Gut (Sokolov), Ivan Ivan (Vítkovice), Dominik Binias (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko), Josef Koláček, Michal Rouha (oba TUTO Hockey, Finsko), Stanislav Vrhel (Pelicans Lahti, Finsko), Štěpán Macháček (Frýdek-Místek), Tomáš Chlubna (Jihlava).

Náhradníci:

Brankáři: Pavel Čajan (Benátky nad Jizerou), Tomáš Sajdl (Hradec Králové)

Obránci: Tadeáš Talafa (Växjö, Švédsko), Fabien Kočí (Havířov), Tomáš Tomek (Sparta Praha), Jakub Naar (Hradec Králové)

Útočníci: Filip Jansa (Benátky nad Jizerou), Lukáš Adámek (Karlovy Vary), Erik Meluzín (Kometa Brno), Nico Geidl, Pavel Matěj (oba Třinec), Michal Simon (Hämeenlinna, Finsko), Daniel Ministr (Olomouc).