30.4. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
V Baníku nepokračuje ani David Tůma

Ještě než se vrhneme na představování nových posil, musíme si odbýt méně příjemné záležitosti. Bohužel, ke konci každé sezony patří také odchody hráčů a jedním z těch, kteří už za náš klub v příštím ročníku nebudou nastupovat, je útočník David Tůma.

Urostlý forvard strávil na západě Čech pouze jednu sezonu. Do Baníku přišel v srpnu loňského roku ze Vsetína jako zaručený stroj na kanadské body. Už v přípravě bodoval v prvních dvou zápasech v novém dresu.
Také v Chance lize se brzy třicetiletému útočníkovi dařilo. Nejvíce zazářil při kanonádě proti Litoměřicím, ve druhém kole. V tom si připsal čtyři body za gól a tři asistence. Celkem odehrál v základní části 23 zápasů, během kterých si držel průměr více než bodu na zápas. Na konci dlouhodobé soutěže svítilo na jeho kontě 25 bodů za desítku branek a patnáct přihrávek.
David odehrál také kompletní sérii předkola play off, ve které pokračoval ve sbírání bodů. Ani jeho tři trefy a jedna asistence však nestačili na postup do čtvrtfinále. Za výborné výkony a dobře odvedenou práci Davidovi Tůmovi děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalším působišti, které zatím zveřejňovat nebudeme.