4.5. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Baníkovci zahájili přípravu na novou sezonu

A-tým Baníku se sešel k prvnímu tréninku. Nechyběly již některé posily. Dvakrát týdně bude Baník na ledě.

Více než dvacítka hráčů se hlásila trenérskému kvartetu Hamara – Holejšovský - Šik - Fečo v pondělí ráno na prvním tréninku. Z nových podepsaných hráčů se prvního dne přípravy zúčastnili Filip Kuťák, Ondřej Jurčík i Karel Klikorka. Jan Strejček se vzhledem k pozdnímu dohrání finále Chance ligy připojí později, Vojtěch Tomi pak bude mít individuální přípravu.

Na tréninku se objevili také mladí hráči z HC Energie Karlovy Vary, kteří jsou na try-outu (David Novotný, Radek Prošek). Nechyběli ani sokolovští hráči, kteří skončili v juniorech (Vojtěch Jiroušek, Patrik Kursa, Jan Petrov). Se Spartou se zatím budou připravovat hokejisté, kteří jsou zahrnuti do projektové spolupráce s pražským klubem. V jednání jsou pak i další střídavé starty právě ze Sparty Praha a Energie Karlovy Vary. S oběma kluby Baník pokračuje ve spolupráci, která bude užší a intenzivnější.

Jak již bylo zmíněno. První trénink vedl nový kondiční trenér Vojtěch Šik, který do klubu přišel z HC Energie Karlovy Vary. Letní příprava tentokrát bude mít netradiční podobu. Tým bude trénovat 5x týdně, kdy bude střídat sportoviště na Baníku, posilovnu, ale také sportoviště v Karlových Varech. Především ale mužstvo bude využívat dvakrát týdně ledovou plochu v KV aréně, což je pro sokolovský celek naprostou novinkou.

Květen pak Baník uzavře soustředěním, kde by se tým měl sejít v plném složení. Tečkou za letní přípravou bude splutí Ohře na raftech. Dnes na tým čekají testy, které se budou opakovat na konci letní přípravy.

O dalších změnách v kádru, či nových podpisech vás budeme informovat.