6.5. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
Tomáš Hamara o změnách v týmu a letní přípravě

Sportovní manažer a trenér v jedné osobně Tomáš Hamara zhodnotil dění na přestupovém trhu a změny v kádru. Naznačil novinky v rámci spolupráce s extraligovými týmy a nejbližší program A týmu.

V sobotu 1. května se otevřelo přestupové okno a týmy mohly představit své posily. Jak hodnotíte přesuny v Chance lize? Je nějaký tým, který Vás překvapil aktivitou při podpisu hráčů?

Nedá se říct, že vyloženě někdo překvapil. Dalo se čekat, že všechny týmy budou hodně aktivní směrem k posílení kádru pro příští sezónu, zvlášť když víme, že budou 4 týmy padat přímo a další tým půjde do baráže s vítězem 2. ligy. Asi nejvíce to vypadá, že posilují moravské týmy. Myslím si, že ještě většina týmů bude posilovat i s ohledem na extraligové týmy a možná i čekat na hráče ze zahraničních soutěží.

Jak jste spojen s doplněním týmu?

Spokojený jsem úplně stoprocentně, vše, co jsme si předsevzali tak se nám podařilo uskutečnit a dotáhnout do úspěšného konce. Myslím si, že jsme tým doplnili podle našich představ, možná i tak trošku nad naše očekávání. Samozřejmě ještě čekáme na hráče od našich partnerských týmů, kteří nás doplní před příchodem na led.

O příchozí hráče musel být určitě zájem i z jiných klubů. Jak bylo těžké je přivést do Baníku.

To je pravda, proto jsem moc rád, že kluci dali přednost nám a chtějí hrát za Baník. Těžké je to vždy, ale myslím, že hodně lidí vnímá obrovský posun a vzestup hokeje v Sokolově a vidí, že zde dělají hokej lidé, kteří ho milují a dávají mu úplně vše, a to nám určitě usnadňovalo jednání s hráči. Věřím, že v tom budeme pokračovat, a ještě dále posouvat dobré jméno a renomé sokolovskému hokeji.

Máte v plánu ještě kádr doplnit, kdyby se objevilo nějaké zajímavé jméno?

Jak jsem už říkal, všechno je možné, ale spíše už budeme jen čekat na kluky z našich partnerských týmů. Myslím si, že jádro máme z minulých sezon silné a není třeba do toho už tak moc zasahovat.

I v této sezoně čeká Baník spolupráce s karlovarskou Energií a pražskou Spartou. Bude spolupráce stejná jako loni nebo se chystají nějaké novinky?

Spolupráce budou určitě dále pokračovat. Mohu zatím jen lehce prozradit, že se bude spolupráce ještě více rozšiřovat a měla by být v daleko větším měřítku než do teď. Určitě k tomu řekne více generální manažer Baníku pan David Soukup.

Drobné změny jsou i v trenérském štábu. Vojtěch Šik bude v Baníku působit jako asistent trenéra a kondiční trenér. Navíc bude působit skrze všechny kategorie jako skill kouč. Co od toho očekáváte?

Je to pro nás dost velká změna a opět jen potvrzení toho, že se chceme stále zlepšovat a posouvat dopředu. Vojta bude určitě přínosem ve všech směrech. Už teď v letní přípravě a po celou sezónu, jak co se týče kondiční připravenosti hráčů, tak i na ledě ve zlepšování individuálních dovedností jednotlivých hráčů. Jednak tu máme hodně mladých hráčů v týmu, u kterých je potřeba každodenní učení a zdokonalování, ale nejen u nich. A samozřejmě co se týče mladších kategorii, tak opět učení a zdokonalování dovedností jednotlivých hráčů a tím se snažit o vychování potenciálních hráčů pro A tým. Tím ale nechci vůbec snižovat práci našich trenérů, která je perfektní a velice náročná. Spíše jde o trenéra se speciálním zaměřením a aby našim trenérům, a hlavně klukům pomohl v dalším zlepšování a jejich růstu. Vojta má zkušenosti nejen z Energie Karlovy Vary, ale také ze spolupráce s T. Pacinou (hlavní sklil coach pro český hokej, s velkými zkušenostmi z Kanady a USA).

Můžete nám přiblížit nejbližší program A týmu, kterému začala letní příprava?

V pondělí 3. května 2021 začala suchá příprava, která potrvá až do 30. června 2021. Poté bude dva a půl týdne dovolená a začne příprava na ledě. Letos se nám podařilo vložit do letní přípravy i dvakrát v týdnu tréninky na ledě. Samozřejmě nás čeká i týdenní soustředění na Božím Daru a na závěr letní přípravy i teambuilding.

Díky za rozhovor.