16.5. 2021 | Klub | Redakce HC Sokolov
Na těžkou sezónu navazuje sezóna ještě těžší

Poslední tak trochu zvláštní sezona skončila teprve nedávno, nicméně na dveře už klepe sezóna další. A jestli ta uplynulá byla označována za těžkou, tak ta nadcházející bude ještě těžší. Na plány do další sezony a na stav příprav jsme se zeptali generálního manažera HC Baník Sokolov, pana Mgr. Davida Soukupa.

Vzal bych to od konce a myslím si, že jsme na sezonu připraveni a udělali jsme pro úspěch maximum. Jestli to vše bude stačit, tak to nám ukáže až ta sezona samotná. Tak jako každou sezonu, i letos jsme řešili dvě zásadní témata. Finance a hráče.

Ohledně financí nás ještě jednání s některými sponzory čekají, resp. s některými dalšími jsme stále ještě v jednání. Určitě opět platí nepodkročitelná zásada, že v celé sezoně stejně jako v těch předešlých dostojíme všem svým závazkům. Rozpočet jsme dokázali mírně navýšit a částečně jsme upravili i strukturu výdajů tak, aby byl vznikající tým co nejvíce konkurenceschopný, posílila se motivace na výsledky a byly vytvořeny profesionální podmínky pro fungování týmu. Ohledně hráčů se nakonec dle mého názoru podařilo poskládat tým tak, jak jsme si představovali. Mrzí nás samozřejmě odchody hráčů, u většiny z nich jsme měli zájem o pokračování spolupráce v Baníku a předložili jsme jim i nabídky v tomto smyslu. Nicméně z různých důvodů se to u některých nepotkalo. Takže těch změn bylo nakonec více, než jsme původně plánovali. Na situaci jsme zareagovali a jsme přesvědčeni, že nově příchozí hráči budou adekvátními náhradami. V současné době je tým víceméně kompletní, proběhne ještě krátký try out a zvažujeme ještě doplnění týmu maximálně jedním zkušeným hráčem. K oběma tématům je nutné připomenout spolupráci s partnerskými kluby HC Sparta Praha a HC Energie Karlovy Vary, neb tato spolupráce řeší částečně jak rozpočet, tak i kvalitu hráčského týmu. U HC Energie jsme se dohodli o podobě spolupráce již během února a března a nyní tyto dohody naplňujeme a z tohoto titulu bude tedy kádr ještě o některé hráče doplněn. Se Spartou ta jednání ještě probíhají. Přičemž na základu, který odpovídá rozsahu zhruba minulé sezony, jsme byli dohodnuti velmi rychle, ale připravujeme a jednáme o rozšíření spolupráce, díky které by se v našem týmu mohli objevovat v průběhu sezony ještě další a rozdíloví hráči.

To jsou ta dvě zásadní témata. Jinak je to samozřejmě o dennodenní práci na spoustě dalších úkolech. Tím nyní nechci zatěžovat a všechny další informace budeme přinášet v samostatných sděleních následně. Zmíním jen tři věci. Za prvé kontinuální podporu ze strany kraje a města a v případě města pak i v oblasti dalších investic do prostředí a fungování zimního stadionu. Za druhé obrovské množství práce sportovního úseku v nastavení systému a podmínek směrem k dalšímu zlepšování práce s mládeží. Za třetí rozšíření realizačního týmu o Vojtu Šika, který by se napříč klubem měl starat o fyzickou kondici a rozvoj hokejových dovedností.

Tak to jsou základní informace o stavu, ve kterém se nyní nacházíme. Pokud někoho zajímá něco dalšího, nabízíme rubriku „Ptejte se“ na našich webových stránkách. A ohledně cílů, se kterými do sezony vstupujeme? Pro A-tým je to jednoznačně účast v play off a vyhnutí se sestupu. Věřím, že pro to uděláme všichni v klubu maximum a cíl se povede splnit. Pro další stabilizaci a rozvoj sokolovského hokeje je to zásadní. Pro management je to další zefektivnění fungování a jeho úplná profesionalizace. Z pohledu fanoušků se chceme už hlavně společně potkávat na zimním stadionu, v zase o něco příjemnějším prostředí a ve větších počtech. Z pohledu mládeže chceme dále pokračovat v trendu růstu kvality i kvantity směřující k výchově jak kvalitních hokejistů pro seniorské kategorie tak i k výchově osobností.