21.5. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Michal Gut nejlepším juniorem Chance ligy!

Web hokej.cz vyhlásil nejlepším juniorem Chance ligy uplynulé sezony Michala Guta. O jeho výhře rozhodlo hlasování sportovních manažerů a trenérů všech klubů druhé nejvyšší soutěže.

Osmnáctiletý forvard strávil sezonu 2020/21 v Baníku, protože se za mořem nerozběhla sezona juniorské Western Hockey League. V té by jinak oblékal dres týmu Everett Silvertips. V Sokolově se nakonec talentu českého hokeje dařilo výborně. V základní části Chance ligy nastoupil jen dvacetkrát, ale držel si průměr více než bodu na zápas. Celkem zaznamenal deset branek a jedenáct asistencí a stal se nejproduktivnějším juniorem soutěže. V předkole play off zasáhl do tří utkání, připsal si v nich jednu nahrávku.

Michal Gut byl po celou sezonu ve výběrech české reprezentace do 18 let. Nakonec si zahrál také na světovém šampionátu. Ve Spojených státech však v barvách národního týmu nebodoval.

Odměny za dobré výkony přišly pro Michala Guta na konci sezony. Nejprve přišel přestup do Litvínova, kde bude příští sezonu hrát nejvyšší českou hokejovou soutěž. Nyní se může pyšnit i nálepkou nejlepšího juniora Chance ligy. O jeho vítězství rozhodovali sportovní manažeři a trenéři všech klubů hrající druhé nejvyšší ligy. Na děleném druhém místě se shodně umístili Vojtěch Jiruš z Benátek nad Jizerou a Tomáš Urban, který nastupoval za Stadion Litoměřice. Známe ho však také z dresu Baníku, který oblékl v 19 zápasech sezony 2019/20.

Doplňme, že v anketě, která má za sebou třetí ročník, se v minulých letech radovali kladenský Šimon Jelínek a Vojtěch Střondala z Litoměřic.

Michale, gratulujeme!