29.5. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
Příprava mě baví, užívá si tréninky Jaromír Kverka

Baníkovský útočník v rozhovoru prozradí, kde odpočíval před novou sezonou a zhodnotí také pohyby v týmu Sokolova. Kdo mu bude nejvíc chybět? To vše se dozvíte o pár řádků níž.

Jak probíhala tvá dovolená po náročné sezóně?

Po sezoně jsem sbalil rodinu a jeli jsme si odpočinout do Egypta, kde to máme rádi. Po náročné sezoně to přišlo vhod.

V současné době už probíhá letní příprava, která není u mnoha moc v oblibě. Jsi výjimka nebo také nejsi jejím fanouškem?

Já jsem asi výjimka. Letní příprava mi vůbec nevadí. Není žádný stres ze zápasů a užívám si, že si můžu jít zatrénovat a pak se věnovat rodině. Upřímně mě tahle část sezóny baví.

Hráčský kádr Baníku se doznal změn. Pár stálic sestavy se vydalo vyzkoušet novou výzvu. Kdo ti bude v kabině nejvíc chybět?

Tak nejvíc mi určitě bude chybět Péťa Přindiš a Mára Švec, se kterými jsem toho dost odehrál a také zažil. Opravdu mě fakt mrzí, že odešli a nebudeme se každý den potkávat jako do teď. Chápu, že chtějí zkusit něco nového a i to hokejový život.

V týmu je i řada nových hráčů. Už se stačili naladit na stejnou vlnu, která v kabině panuje?

Noví kluci tu jsou zatím jen krátce. Někdo má individuální přípravu a někdo trénuje s námi. Pomalu se poznáváme, ale kluci zatím zapadli dobře a kabině panuje skvělá nálada.

Prozradíš fanouškům, kdo je z nových spoluhráčů nejukecanější a nejvtipnější?

Kluci jsou tu opravdu krátce, takže to ještě nedokážu opravdu posoudit. Když se mě na to zeptáš za pár týdnů, tak už budu schopný určitě odpovědět.

V minulém týdnu jste si vybírali výstroj na novou sezonu. U které části svého vybavení si nejvíc váhal s volbou?

Já si na výstroj moc nepotrpím. Je mi celkem jedno s čím hraju, jen mám rád měkké hokejky, tak jsem váhal jakou zvolit tenhle rok tvrdost a doufám, že jsem vybral tu správnou.

Kdo je v kabině největší pedant na svou výstroj?

Jednoznačně naše esa přes výstroj jsou Tomáš Vracovský a Patrik Kadeřávek. Ty se v tom vážně vyžívají a než něco vyberou, strašně dlouho nad tím přemýšlí.

Určitě jsi sledoval pohyby na hráčském trhu. Kdo podle tebe nejlépe posílil?

Za mě osobně říkám, že nejlíp posílil samozřejmě Baník. Teď bude na nás to dokázat v sezoně.

V příští sezoně se opět sestupuje. Bude podle tebe následující ročník o hodně jiný než ten minulý?

Myslím, že soutěž bude mnohem náročnější a mnohem více defenzivní. Bude se to hrát na starší zkušené hráče a mladší hráči budou hrát pouze, když prokáží kvalitu. Fanoušci se určitě můžou těšit na velice zajímavý ročník.

Díky za rozhovor.