3.6. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Baníkovci polykají tréninkové dávky na Engadinu

A-tým Baníku se připravuje na Božím Daru. Soustředění na Engadinu se zúčastnili již také Jan Strejček a Vojtěch Tomi.

Od pondělí 31. 5. 2021 vyměnil A-tým prostředí areálu na Baníku za malebný Boží Dar. Apartmány Engadin, jeden z významných partnerů Baníku, poskytl týmu dočasný azyl a opět připravil veškerý komfort, tak aby se mužstvo mohlo co nejlépe připravit na novou sezonu.

Na soustředění odjely s týmem všechny dosavadní posily včetně Jana Strejčka a Vojtěcha Tomiho, jenž se tak premiérově připojil k týmu. Scházejí jen hráči ze spolupracujících klubů Sparty Praha a Energie Karlovy Vary, kteří se připravují ve svých mateřských týmech. S mužstvem je i nadále několik hráčů, přecházejících z juniorů do mužské kategorie i mladí hráči Karlových Varů, kteří jsou v týmu na zkoušku.

K dispozici má Baník dvě hřiště s umělým povrchem, kde se tým pod vedením kondičního trenéra Vojtěcha Šika připravuje dvoufázově. Samozřejmě nesmí chybět ani měření sil v míčových hrách, kdy hnacím motorem kromě pocitu vítězství je i riziko příspěvku do klubové kasy. Hráčům je k dispozici také nádherný wellness, který je součástí Apartmánů Engadin.

Soustředění slouží také pro stmelení party. Na závěr soustředění pak mužstvo vyrazí do Pivovaru Rýžovna, kde bude připraveno grilování a občerstvení.

HC Baník Sokolov tímto děkuje Apartmánům Engadin za veškerý a skvělý komfort i Pivovaru Rýžovna za pohostinnost.

V příštím týdnu se Baník opět vrátí do prostředí Sokolova a na ledovou plochu do Karlových Varů. Koncem měsíce pak letní přípravu uzavře další stmelovací akce, kterou bude sjíždění řeky Ohře na raftech.