27.6. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Vojtěch Šik součástí mládežnických reprezentací

Od neděle 27. června čeká reprezentační výběr do 20 let další kemp. Junioři se tentokrát sejdou na šest dnů ve Velkých Popovicích. Baník bude mít svého zástupce v realizačním týmu - kondičním trenérem "dvacítky" je Vojtěch Šik.

Sokolovský skills kouč a kondiční trenér byl ve Velkých Popovicích už s reprezentační sedmnáctkou, tam však nebyl oficiální součástí realizačního týmu. Reprezentace do 20 let se postupně scházela už v pátek 25. června. Právě od pátku do soboty totiž proběhly na Fakultě tělesné výchovy a sportu Karlovy univerzity fyzické testy. V sobotu večer pak čekal hráče přesun do Velkých Popovic.

Na místním zimním stadionu budou reprezentanti trénovat rozdělení do dvou skupin. Na programu je kompletní tréninkový blok obsahující led, posilovnu i "suchou" přípravu. V pátek 2. července se pak hráči rozjedou zpět do svých klubů.

Kromě Vojtěcha Šika se na ledě ve Velkých Popovicích objeví i další jména známá sokolovským fanouškům. Nominace na kemp se dočkali brankář Jan Bednář, nyní působící v zámořské QMJHL v týmu Acadie-Bathurst. Mezi obránci můžeme najít jméno odchovance Baníku, v současnosti kladenského Rytíře, Jiřího Ticháčka. Útočníky, kteří oblékali dříve náš dres, jsou Tomáš Urban, Michal Gut, Jakub Konečný a Lukáš Stehlík. Jako náhradníci čekají na svou šanci brankáři Oldřich CIchoň a Patrik Hamrla.

Česká reprezentace do 20 let už zná i svůj nejbližší zápasový program. Juniory čeká na úvod sezony cesta na sever, kde se ve finském Vierumäki utkají dvakrát s Finskem a se Švýcary. První zápas se Suomi je na programu v pondělí 19. července.