22.6. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
První rozhovor s novým trenérem Martinem Štrbou

Po přesunu Tomáš Hamary do Sparty má Baník nového kouče. Martin Štrba už převzal tým a dal také první rozhovor pro klubový web.

Trenére vítejte v Baníku. Jaké jsou bezprostřední pocity po nástupu do funkce trenéra a sportovního manažera v Sokolově?

Děkuji, zatím jen ty nejlepší.

Kdy proběhl první kontakt a jak složitá byla jednání?

Myslím, že asi kolem 10.6. A jednání bylo velmi jednoduché a rychlé. Na všem jsme se bez problémů dohodli a jsem rád, že tu můžu být.

Na pozici hlavního kouče jste působil už v Chomutově a ve Slavii. Můžete nám své dvě předchozí angažmá krátce popsat?

Nerad bych se k tomu vracel, protože to nedopadlo podle mých představ. Byli tam věci, které já jako trenér ovlivnit nemohl. Na druhou stranu to pro mě byly obrovské zkušenosti do další mojí práce.

Dá se říct, že jste přišel do Baníku v době, kdy je kádr na další sezonu téměř kompletní. Jste spokojen se složením mužstva?

Je to tak, kádr je kompletní. Mužstvo se podařilo po několika odchodech doplnit a já jsem spokojený s tím, jaký současný kádr je.

Znal jste před příchodem do Sokolova některé hráče nebo členy realizačního týmu osobně?

Osobně jsem znal jen Filipa Kuťáka, kterého jsem loni vedl ve Slavii. Doufám, že se všichni co nejrychleji naladíme na stejnou vlnu a vše bude klapat.

Jakým hokejem se pod Vaším vedením bude tým prezentovat?

Chceme hrát tak, abychom v každém zápase bodovali na plno a hráli bruslivý hokej, na který se bude dobře koukat.

Máte za sebou bohatou hráčskou kariéru. Co Vám z ní nejvíc utkvělo v paměti?

Určitě dva tituly se Spartou a všechny reprezentační utkání. A hlavně to, že tvrdá práce přebije talent.

Kdy jste se rozhodl, že se vrhnete na dráhu trenéra?

Věděl jsem od začátku, že po skončení hráčské kariéry chci trénovat. Už jako hráč jsem trénoval malé děti a utvrdil se v tom, že po kariéře v tom chci pokrčovat.

A poslední otázka samozřejmě bude směřovat k cílům na nadcházející ročník Chance ligy?

Cíl je takový, že chci navázat na dobrou práci trenérů přede mnou a posunout Baník znovu trochu dál. Během pár let klub zažil velký progres a jsem rád, že se na něm budu moci podílet v blízké budoucnosti i já.

Osmnáctiletý brankář Patrik Hamrla, který v minulé sezoně nastupoval i za Baník, byl draftován do NHL. V pořadí jako 83. si mladého brankáře vybral tým Carolina Hurricanes. V minulosti byl ze stejné pozice draftován například Lukáš Mensator.
Fotografie ZDE
Hokejová reprezentace do 20 let se v následujícím týdnu utká postupně dvakrát s Finskem a dvakrát se Švýcarskem. Do nominace se dostali i hráči, které známe z našeho dresu - brankář Jan Bednář, obránce Jiří Ticháček a útočníci Tomáš Urban, Jakub Konečný a Lukáš Stehlík. Zranění z posledního tréninku bohužel nepustí do hry útočníka Michala Guta. První zápas sehrají naši mladíci v pondělí 19. července ve 14 hodin.
Komise rozhodčích Karlovarského hokeje pořádá od 28. do 29. 8. 2021 kurz pro získání licence rozhodčího. Veškeré potřebné informace, kontakty a přihlášku najdete na webu Karlovarského hokeje.