5.7. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
Týmu věřím, hlásí v přípravě Tomáš Vracovský

V krátkém rozhovoru probereme s útočnou stálicí Baníku letní přípravu, změny v kádru a samozřejmě i nového trenéra Martina Štrbu.

Jak jsi spokojen s průběhem přípravy? Je v něčem jiná než ty předchozí?

Spokojený jsem moc. Odvedli jsme kvalitní práci, která byla náročná, ale i zábavná. Lišila se tím, že jsme měli kondičního trenéra, který na nás dohlížel, abychom jsme vše dělali správně a předával nám cenné rady. Taky jsme chodili dvakrát v týdnu na led, což byla taky novinka.

Už na konci července Baník čeká první přípravné utkání. Jak se ty osobně těšíš?

Ani nevím. Zatím to nijak nevnímám. Přece jen jsou to nějaké tři týdny, ale rychle to uteče.

V srpnu je na programu dokonce 9 přípravných utkání. Vyhovuje ti ten model, kdy se před sezonou hodně hraje?

Ano, jsem rád, že se hrají zápasy před sezonou. Samotný zápas tréninkem moc nenahradíte, ale letos máme na můj vkus dost přípravných utkání, tak uvidíme jestli mi to bude vyhovovat.

Během přípravy došlo ke změně trenéra. Martin Štrba vystřídal na lavičce Tomáše Hamaru, který zaujal místo asistenta v pražské Spartě. Bylo to pro kabinu velké překvapení?

Tak překvapení to bylo určitě. Moc často se takové výměny nedějí nebo já jsem je alespoň nezažil. Byli jsme na pana Hamaru už zvyklí. Věděli jsme, co po nás chce a tak. Ale myslím si, že pan Štrba je kvalitní náhrada už jen s ohledem za jeho hráčskou kariérou, takže si myslím, že nám bude mít co předat a naučit.

Nastaly nějaké větší změny v tréninkovém plánu nebo zůstalo vše při starém?

Zůstalo zatím vše při starém. Letní přípravu jsme dojeli tak jak ji kondiční trenér Vojta Šik připravil. Uvidíme jaké změny budou pak na ledě.

Do kádru Baníku přišlo několik nových hráčů. Jak se ti líbí složení týmu další sezonu?

Líbí se mi a věřím nám. Kluci zapadli dobře. Ještě uvidíme, kdo ještě přijde ze Sparty, ale obecně vím, že to bude zase super parta, protože za ty roky, které jsem v Baníku, tu nikdy špatná parta nebyla.

Co očekáváš od příštího ročníku Chance ligy?

Bude to totální masakr o každý bod. Bude se muset makat každý zápas na doraz.

Ve fotbalovém utkání v Rychnově si vstřelil obě branky Baníku. Považuješ se tedy za koncového hráče i při fotbálku?

Tak snažím se o to , ať už jde o fotbal, hokej nebo jiný sport, ale zároveň si myslím, že nejsem hamoun a nemusím být za každou cenu koncový hráč, když uvidím lépe postaveného spoluhráče, dám mu to.