12.7. 2021 | Klub | Tomáš Bouda
SUAS GROUP a.s. se stává jedním z hlavních partnerů klubu!

Velký návrat. Jedním z hlavních partnerů se opět stává Sokolovská uhelná, respektive její sesterská společnost SUAS GROUP a.s.

Před startem nové sezony je nám ctí oznámit, že po roční pauze se naším jedním z nejvýznamnějších partnerů stává Sokolovská uhelná, která se transformuje do skupiny SUAS GROUP a.s. „Je to velká podpora pro klub a věříme, že se vrátíme opět k dlouhodobé spolupráci,“ říká k návratu dlouholetého partnera prezident klubu Václav Dobřemysl.

Sokolovská uhelná transformací do skupiny SUAS GROUP a.s. reagovala na útlum těžby uhlí v České republice. Svou povahou by se mělo jednat o jeden z nejrozsáhlejších projektů v Karlovarském kraji. Nově založená společnost SUAS GROUP a.s. má ambici být moderní skupinou, jejíž podnikání se pohybuje na poli energetiky, oběhového hospodářství, realitní a developerské činnosti či strojírenství. „Jsme velmi rádi a vážíme si toho, že se naplnilo, to, co bylo řečeno a sice, že když to situace firmy umožní, tak že se Sokolovská uhelná k podpoře vrátí. Pro nás je to velmi důležitý a významný návrat,“ cení si návratu partnera Václav Dobřemysl.

Sesterská společnost Sokolovské uhelné ponecháním uznávané značky SUAS v názvu společnosti chce vyjádřit respekt k více než dvousetleté tradici dobývání a zpracování hnědého uhlí. A dlouholeté je i partnerství s klubem, jenž má odkaz hornictví také ve svém názvu. „Návrat našeho partnera vnímáme i jako ocenění toho, jak klub funguje a co děláme. Věříme, že důvěru SUAS GROUP a.s. nezklameme,“ pokračuje prezident Baníku.

Nově vzniklá společnost SUAS GROUP a.s. bude opět stát na základech spojených s energetikou. Mimo to se chce společnost angažovat například i v rozvoji rekreačních a volnočasových ploch a postupně oživit okolí jezera Medard. Vizí SUAS GROUP a.s. je zatraktivnění Karlovarského kraje a regionu Sokolovska pro obyvatele a investory. „Jsme si vědomi toho, že Sokolovská uhelná a spolu s ní celý Karlovarský kraj stojí před obdobím zásadní transformace. Věříme, že se nám prostřednictvím nově založené energetické skupiny SUAS GROUP podaří nejen udržet současnou zaměstnanost, ale i vytvořit nová pracovní místa. K tomu nabídneme kvalitní bydlení i prostor pro užití volného času. Tím v relativně krátké době vybudujeme pevné základy pro rozvoj a stabilitu naší společnosti v příštích desetiletích“, řekl mimo jiné pro webové stránky společnosti předseda dozorčí rady SUAS GROUP a.s. Ing. Jaroslav Rokos, MBA.

Nejvýznamnější zaměstnavatel v regionu byl i dlouhá léta generálním partnerem HC Baník Sokolov. A mezi hlavní partnery se vrací i nyní.

„Návratu Sokolovské uhelné si velmi vážíme a děkujeme vedení společnosti a manažerům. Děkujeme samozřejmě i všem dalším podporovatelům a partnerům klubu,“ dodává Václav Dobřemysl. Bez podpory těchto partnerů by klub nemohl fungovat na současné úrovni.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.