12.7. 2021 | Klub | Tomáš Bouda
SUAS GROUP a.s. se stává jedním z hlavních partnerů klubu!

Velký návrat. Jedním z hlavních partnerů se opět stává Sokolovská uhelná, respektive její sesterská společnost SUAS GROUP a.s.

Před startem nové sezony je nám ctí oznámit, že po roční pauze se naším jedním z nejvýznamnějších partnerů stává Sokolovská uhelná, která se transformuje do skupiny SUAS GROUP a.s. „Je to velká podpora pro klub a věříme, že se vrátíme opět k dlouhodobé spolupráci,“ říká k návratu dlouholetého partnera prezident klubu Václav Dobřemysl.

Sokolovská uhelná transformací do skupiny SUAS GROUP a.s. reagovala na útlum těžby uhlí v České republice. Svou povahou by se mělo jednat o jeden z nejrozsáhlejších projektů v Karlovarském kraji. Nově založená společnost SUAS GROUP a.s. má ambici být moderní skupinou, jejíž podnikání se pohybuje na poli energetiky, oběhového hospodářství, realitní a developerské činnosti či strojírenství. „Jsme velmi rádi a vážíme si toho, že se naplnilo, to, co bylo řečeno a sice, že když to situace firmy umožní, tak že se Sokolovská uhelná k podpoře vrátí. Pro nás je to velmi důležitý a významný návrat,“ cení si návratu partnera Václav Dobřemysl.

Sesterská společnost Sokolovské uhelné ponecháním uznávané značky SUAS v názvu společnosti chce vyjádřit respekt k více než dvousetleté tradici dobývání a zpracování hnědého uhlí. A dlouholeté je i partnerství s klubem, jenž má odkaz hornictví také ve svém názvu. „Návrat našeho partnera vnímáme i jako ocenění toho, jak klub funguje a co děláme. Věříme, že důvěru SUAS GROUP a.s. nezklameme,“ pokračuje prezident Baníku.

Nově vzniklá společnost SUAS GROUP a.s. bude opět stát na základech spojených s energetikou. Mimo to se chce společnost angažovat například i v rozvoji rekreačních a volnočasových ploch a postupně oživit okolí jezera Medard. Vizí SUAS GROUP a.s. je zatraktivnění Karlovarského kraje a regionu Sokolovska pro obyvatele a investory. „Jsme si vědomi toho, že Sokolovská uhelná a spolu s ní celý Karlovarský kraj stojí před obdobím zásadní transformace. Věříme, že se nám prostřednictvím nově založené energetické skupiny SUAS GROUP podaří nejen udržet současnou zaměstnanost, ale i vytvořit nová pracovní místa. K tomu nabídneme kvalitní bydlení i prostor pro užití volného času. Tím v relativně krátké době vybudujeme pevné základy pro rozvoj a stabilitu naší společnosti v příštích desetiletích“, řekl mimo jiné pro webové stránky společnosti předseda dozorčí rady SUAS GROUP a.s. Ing. Jaroslav Rokos, MBA.

Nejvýznamnější zaměstnavatel v regionu byl i dlouhá léta generálním partnerem HC Baník Sokolov. A mezi hlavní partnery se vrací i nyní.

„Návratu Sokolovské uhelné si velmi vážíme a děkujeme vedení společnosti a manažerům. Děkujeme samozřejmě i všem dalším podporovatelům a partnerům klubu,“ dodává Václav Dobřemysl. Bez podpory těchto partnerů by klub nemohl fungovat na současné úrovni.

Osmnáctiletý brankář Patrik Hamrla, který v minulé sezoně nastupoval i za Baník, byl draftován do NHL. V pořadí jako 83. si mladého brankáře vybral tým Carolina Hurricanes. V minulosti byl ze stejné pozice draftován například Lukáš Mensator.
Fotografie ZDE
Hokejová reprezentace do 20 let se v následujícím týdnu utká postupně dvakrát s Finskem a dvakrát se Švýcarskem. Do nominace se dostali i hráči, které známe z našeho dresu - brankář Jan Bednář, obránce Jiří Ticháček a útočníci Tomáš Urban, Jakub Konečný a Lukáš Stehlík. Zranění z posledního tréninku bohužel nepustí do hry útočníka Michala Guta. První zápas sehrají naši mladíci v pondělí 19. července ve 14 hodin.
Komise rozhodčích Karlovarského hokeje pořádá od 28. do 29. 8. 2021 kurz pro získání licence rozhodčího. Veškeré potřebné informace, kontakty a přihlášku najdete na webu Karlovarského hokeje.