28.7. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
Adam Beran půjde do nové sezony s novou maskou

Nováček v baníkovském brankovišti Adam Beran prozradí, co ho přivedlo do Baníku a také Vám představí svou masku na následující ročník Chance ligy.

Adame, jak zatím hodnotíš svůj přestup do Baníku? Sezóna sice ještě nezačala, ale máš za sebou letní přípravu a už jsi určitě poznal, jak klub celkově funguje.

Určitě kladně. V klubu jsem spokojený, letní přípravu vedl kondiční trenér Vojta Šik a myslím, že s námi udělal kus práce. Zlepšení bylo vidět na konci přípravy ve fyzických testech.

Co rozhodlo o tom, že si zamířil právě do našeho týmu? Zjišťoval sis od někoho konkrétního informace o Baníku?

Rozhodlo asi to, že nabídka Sokolova byla nejkonkrétnější a s panem Hamarou jsme se rychle domluvili na důležitých věcech. Líbilo se mi jakou vizi má klub a jak se chce pořád posouvat dopředu. Volal jsem si s Tomášem Vracovským, který mí nastínil, jak to v Sokolově funguje, jaké je zázemí a podobné věci.

V týmu skončil na pozici trenéra brankařů Lukáš Mensator a jeho pozici zaujal David Fečo. Jak se své nové pozice zhostil a jak se ti s ním spolupracuje?

S Davidem se známe ještě z mládeže z Karlových Varů. Domlouvali jsme se, jak by každý z nás chtěl, jak to bude probíhat na ledě, dobré je, že na chytání máme stejné názory a víme, kde mám rezervy. Je to hodně o komunikaci. Na ledě jsem ještě, ale moc nebyl, takže tvrdá práce nás ještě čeká ale pozitivní je určitě že budeme používat kameru jak na zápasy tak i tréninky.

Jak sis užil dovolenou? Můžeš fanouškům prozradit, jak probíhala?

Volno jsme měli přibližně 3 týdny, první dva jsem pokračoval tréninkem v posilovně. Na 5 dní jsem jel za bývalým spoluhráčem do Kostnice. Odkud jsme jezdili na výlety v okolí Bodamského jezera a Švýcarska nebo Rakouska. Snažil jsem se podívat na co nejvíce míst v okolí. Nejvíc mě zaujaly vodopády Rheinfall.

Do nové sezony vstupuješ s novou maskou. Můžeš nám ji trošku představit? Podle čeho si volil motivy?

Inspiraci hledám hlavně u brankářů v NHL a u švédského studia DaveArt. Předlohu tvořila právě jedna z jeho masek. Na stranách masky je znak Sokolova, na bradě číslo a postava Bendra z seriálu Futurama hlavní část masky tvoří mozek.

Kdo ti návrh na masku zhotovil? Spolupracuješ stále s jedním člověkem nebo vybíráš z více návrhů?

Masku maloval pan Bohumil Korál, snad každý návrh jsem si nechal dělat právě u něj.

Jaké cíle si do nadcházející sezony dáváš?

Cíl mám jasný a to dotáhnout tým do play off.

Díky za  rozhovor.