Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
28.7. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
Adam Beran půjde do nové sezony s novou maskou

Adam Beran půjde do nové sezony s novou maskou

Nováček v baníkovském brankovišti Adam Beran prozradí, co ho přivedlo do Baníku a také Vám představí svou masku na následující ročník Chance ligy.

Adame, jak zatím hodnotíš svůj přestup do Baníku? Sezóna sice ještě nezačala, ale máš za sebou letní přípravu a už jsi určitě poznal, jak klub celkově funguje.

Určitě kladně. V klubu jsem spokojený, letní přípravu vedl kondiční trenér Vojta Šik a myslím, že s námi udělal kus práce. Zlepšení bylo vidět na konci přípravy ve fyzických testech.

Co rozhodlo o tom, že si zamířil právě do našeho týmu? Zjišťoval sis od někoho konkrétního informace o Baníku?

Rozhodlo asi to, že nabídka Sokolova byla nejkonkrétnější a s panem Hamarou jsme se rychle domluvili na důležitých věcech. Líbilo se mi jakou vizi má klub a jak se chce pořád posouvat dopředu. Volal jsem si s Tomášem Vracovským, který mí nastínil, jak to v Sokolově funguje, jaké je zázemí a podobné věci.

V týmu skončil na pozici trenéra brankařů Lukáš Mensator a jeho pozici zaujal David Fečo. Jak se své nové pozice zhostil a jak se ti s ním spolupracuje?

S Davidem se známe ještě z mládeže z Karlových Varů. Domlouvali jsme se, jak by každý z nás chtěl, jak to bude probíhat na ledě, dobré je, že na chytání máme stejné názory a víme, kde mám rezervy. Je to hodně o komunikaci. Na ledě jsem ještě, ale moc nebyl, takže tvrdá práce nás ještě čeká ale pozitivní je určitě že budeme používat kameru jak na zápasy tak i tréninky.

Jak sis užil dovolenou? Můžeš fanouškům prozradit, jak probíhala?

Volno jsme měli přibližně 3 týdny, první dva jsem pokračoval tréninkem v posilovně. Na 5 dní jsem jel za bývalým spoluhráčem do Kostnice. Odkud jsme jezdili na výlety v okolí Bodamského jezera a Švýcarska nebo Rakouska. Snažil jsem se podívat na co nejvíce míst v okolí. Nejvíc mě zaujaly vodopády Rheinfall.

Do nové sezony vstupuješ s novou maskou. Můžeš nám ji trošku představit? Podle čeho si volil motivy?

Inspiraci hledám hlavně u brankářů v NHL a u švédského studia DaveArt. Předlohu tvořila právě jedna z jeho masek. Na stranách masky je znak Sokolova, na bradě číslo a postava Bendra z seriálu Futurama hlavní část masky tvoří mozek.


Kdo ti návrh na masku zhotovil? Spolupracuješ stále s jedním člověkem nebo vybíráš z více návrhů?

Masku maloval pan Bohumil Korál, snad každý návrh jsem si nechal dělat právě u něj.

Jaké cíle si do nadcházející sezony dáváš?

Cíl mám jasný a to dotáhnout tým do play off.

Díky za  rozhovor.


Krátké zprávy
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021): 
JUNIOŘI: 
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.

MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).