22.7. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Na kempu besedoval s hokejisty Jakub Flek

Vzácnou návštěvu měl kemp Týden s Baníčkem. Do Sokolova dorazil Jakub Flek, útočník karlovarské Energie a české reprezentace.

Na mistrovství světa patřil k nejlepším hráčům a pravidelně unikal soupeřově obraně. Ale dotazům z řad účastníků hokejové kempu tentokrát Jakub Flek uniknout nemohl. Více než tři desítky dětí přivítalo Jakuba Fleka bouřlivým potleskem a nejinak tomu bylo i při video prezentaci, kdy malí hokejisté oslavovali každý gól rychlého útočníka, tak jako by právě padnul. Pro samotného hráče nebyla účast na kempu ničím novým. „Býval jsem na kempech, hlavně v Mariánských Lázních a vždy tam byla nějaká známá hokejová osobnost. Pamatuji si Roberta Reichela, Tomáše Kaberleho. Vždy jsem byl rád, že jsem mohl vidět někoho takového,“ vzpomíná Jakub Flek. Nyní se ale ocitl v opačné roli. „Užívám to. Myslím, že je to fajn i pro ty děti,“ doplňuje karlovarský expres.

Jakub Flek malým hokejistům vyprávěl o svých začátcích, které spojil především s Mariánskými Lázněmi a Plzní, ale i o ruské MHL, ve které jako junior v dresu Karlových Varů nastupoval a zapomenout nemohl ani na působení v Sokolově. „Vzpomínám na to tady velmi rád. Byla to taková vstupenka do seniorského hokeje. Měli jsme tady výbornou partu. S většinou kluků jsem v kontaktu do dneška. Hrávali jsme spolu i v juniorce, ať to byli Mára Švec, Tomáš Sýkora, Péťa Přindiš a další. Takže vzpomínky mám určitě příjemné,“ líčí Jakub Flek.

Ten za Sokolov nastupoval společně s Jiřím Sekáčem již v žákovské kategorii jako hostující hráč, a i nyní Baník sleduje. „Sleduji jak kluky, kteří tu už třeba nejsou, ale i Sokolov. Minimálně se podívám po každém kole na výsledky,“ pokračuje český reprezentant. Zároveň si nemohl nevšimnout, že hokej v Sokolově se posouvá ve všech směrech. „Koukal jsem, že klukům udělali nové zázemí, mají krásnou kabinu, mají tam nové věci. Jde vidět, že to jde dopředu.“

Během povídání na sebe Jakub Flek také prozradil, že například velmi rád vaří. Ale v den zápasu jí většinou jedno, a to samé jídlo – kuřecí rizoto. Děti se také dozvěděly, že Jakub Flek považuje školu za jeden ze základů hokejisty a prozradil, že především na základní škole měl skvělé výsledky.

Muselo také dojít na působení v reprezentaci a účast na mistrovství světa. Jakub Flek ve své řeči zdůraznil, co pro něj reprezentace znamená a že účast na mistrovství světa bylo splněním jednoho ze svých snů. Útočník Energie ochotně odpovídal na každý dotaz malých hokejistů a stejně tak ochotně následně rozdával podpisy na konci besedy.

V autogramiádě Jakub Flek podepisoval naprosto vše, co účastníkům kempu přišlo pod ruku. Od triček, hokejky, přilby po láhve na pití. Většina dětí si ale odnášela i podpis na rukou, na čelech a někteří „přeborníci“ i na bradě a tvářích. „Bylo to super odpoledne pro děti, a i pro mě to bylo zábavné,“ zhodnotil besedu Jakub Flek.

Ten během povídání neopomenul zdůraznit, jak si váží toho, že jeho hobby se stalo i jeho zaměstnáním, což nakonec zmínil i v závěrečném vzkazu. „Ať se děti hokejem baví a užívají si každou chvilku v kolektivu. Hokejem se dají zažít krásné zážitky a člověk se může živit tím, co ho baví. Což je velmi důležité,“ zakončil rozhovor Jakub Flek, jedna z osobností extraligy.