25.7. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Týden s Baníčkem se vydařil

Pět dní tréninků, zábavy a nabitého programu. Druhý ročník kempu Týden s Baníčkem mají malí hokejisté za sebou.

34 malých hokejistů se od pondělí připravovalo v rámci příměstského táboru Týden s Baníčkem. Účastníkům Baník naplánoval pestrý program. Hokejisté absolvovali společné rozcvičky, dva tréninky denně na ledě, přípravu na střelnici, hry a soutěže mimo led, ale i další program, ať už v jump areně, bazénu či u video tréninku nebo při besedě s Jakubem Flekem. A právě povídání s českým reprezentantem zanechalo u dětí velký dojem. „Beseda s Kubou Flekem se mi líbila nejvíc,“ říká Ondřej Werner, devítiletý účastník kempu. Náplň tábora si pochvaluje i trenér Jakub Truhlář. „Měli jsme velmi nabitý program a kluci se celý den nezastavili.“

Druhý ročník měl velmi solidní účast. „Tábora se zúčastnili kluci ze Sokolova, ale i z Karlových Varů i Nejdku. Přišli však i úplní začátečníci,“ říká k počtu dětí Jakub Truhlář, hlavní trenér Týdne s Baníčkem. Sám i vyzdvihoval partu, která se během týdne vytvořila. „Kluci si pak i vzájemně pomáhali“, dodává sokolovský trenér. Ten si i pochvaluje přístup a nasazení malých hokejistů, kteří se kempu účastnili. „Přístup k tréninku hodnotím velmi kladně. Na ledě i na suchu kluci makali a snažili se vyhrát každou soutěž, či hru,“ chválí své svěřence Jakub Truhlář, kterému pomáhali kromě trenérů mládeže i hráči A-týmu v čele s Tomášem Rohanem či Jaromírem Kverkou, ale i dorostenci a junioři.

Tábor si malí účastníci pochvalovali a pět dní si maximálně užili. „Bylo spoustu tréninků, zábavy a poznal jsem nové kamarády,“ říká Ondra Werner a malý baníkovec dodává. „Už s těším na příští rok, určitě se zase přihlásím.“

Kladné ohlasy zazněly i od rodičů  „Našemu Ondrovi se kemp líbil, a od něj je to opravdu pochvala, protože jeho jen tak něco nenadchne. Těšil se vyloženě na každý den a šel by určitě příští rok znovu. Líbily se mu tréninky na ledě samozřejmě, ale i bazén a Jump aréna. Hodně ho nadchli i hráči z A týmu, také debata a podpisová akce s Kubou Flekem,” nechal se slyšet Michal Hruboš, otec jednoho z hráčů Baníku.

Druhý ročník Týdne s Baníčkem se vydařil, což je i velký závazek pro další ročníky. „Kemp hodnotím velmi kladně. Velké poděkování patří HC Baník Sokolov, realizačnímu týmu A-mužstva, hráčům A-týmu, kteří se tréninků zúčastnili, ale i asistentům z řad dorostu a juniorů HC Baník Sokolov,“ říká závěrem Jakub Truhlář.

Poděkování pak patří i Jump aréně Sokolov a Krytému bazénu Sokolov.