26.7. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník je na ledě i s novými tvářemi

Více než 30 hokejistů se hlásilo trenérovi Martinovi Štrbovi na prvním tréninku před novou sezonou.

HC Baník Sokolov je zpátky na ledě. I s novou posilou Janem Novákem zahájil Baník přípravu před sezonou 2021/22. Na ledě se na prvním tréninku objevilo 31 hokejistů, kteří byli rozděleni na dvě party. O jednu se na hřišti a v posilovně staral kondiční trenér Vojtěch Šik, druhá polovina hráčů pak polykala první tréninkové dávky na ledové ploše. Ačkoliv úplná premiéra to nebyla, baníkovci mohli již v minulém týdnu docházet k dobrovolným tréninkům, čehož využívala vždy více než dvacítka hokejistů.

Martin Štrba se svými asistenty Petrem Holejšovským a Davidem Fečem tak na prvním oficiálním tréninku mohli začít pěkně zhurta. Celý trénink proběhl ve vysokém tempu a nasazení. Na ledové ploše se vystřídaly obě party, odpoledne se pak hráči sešli na společném tréninku na ledě, neboť zpočátku bude Baník trénovat dvoufázově.

Na prvním tréninku se objevily i některé staronové tváře. Karlovy Vary uvolnily pro Baník hned čtveřici hráčů. Znovu se tak po sokolovském ledě proháněl Petr Vodička, jenž naposledy nastupoval v Třebíči, i obránce David Tureček s útočníkem Vítem Jiskrou, kteří za Baník nastupovali již v minulé sezoně. Čtvrtým hráčem je novic Radek Pořízek, který dříve nastupoval za Porubu a předtím v Havířově. Na try-outu je pak slovenský útočník Marek Sloboda, který naposledy působil ve slovenské nejvyšší soutěži v Bánské Bystrici. Třiadvacetiletý útočník v minulosti odehrál i dvě sezony v KHL za Slovan Bratislava.

Tréninku se pak zúčastnila i většina ohlášených posil, další hráči na try-outu, kteří již absolvovali letní přípravu a také skupina juniorů. Hráči pražské Sparty se do tréninku budou zapojovat postupně v průběhu přípravy.

První přípravné utkání čeká Baník hned ve čtvrtek 29. července od 18:00 hodin.