28.7. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
PREVIEW: Po 10 měsících i s diváky. Přípravná utkaní začínají

Téměř po deseti měsících mohou zase fanoušci vyrazit na zápas Baníku. Ve čtvrtek 29. července Sokolov hostí tým MOSTEČTÍ LVI.

Přípravné zápasy se rozjíždějí. HC Baník Sokolov před sezonou 2021/2022 zvolil velmi pestrý program přípravných zápasů a celkem odehraje 11 utkání. V sedmi z nich se představí na domácím ledě. První utkání je na pořadu dne ve čtvrtek 29. července od 18:00.

Po skončení minulé sezony došlo v kádru Baníku k výrazným změnám. Hráči Sparty a Karlových Varů se vrátili do svých mateřských klubů. Není však vyloučeno, že se v sezoně 2021/2022 v dresu Baníku někteří z nich představí. Odešli také stálice jako Petr Přindiš, Marek Švec nebo Jakub Vrána. Chybí i David Tůma, Michal Gut, Denis Zeman či Michal Houdek. Změna se udála i na trenérském postu, kdy Tomáše Hamaru nahradil bývalý reprezentant Martin Štrba.

Směrem do Baníku přišli brankář Adam Beran, obránci Jan Strejček, Karel Klikorka a útočníci Vojtěch Tomi, Ondřej Jurčík a Filip Kuťák. Posledně jmenovaný je však aktuálně na zkoušce v Plzni. Nejnovější posilou je pak velezkušený bývalý reprezentant Jan Novák. Z Karlových Varů dorazila čtveřice Petr Vodička, David Tureček, Vít Jiskra a Radek Pořízek. Nově na try-out přišel také útočník Marek Sloboda. V týmu jsou také další hráči, kteří o smlouvy bojují, ať to je například David Novotný, Radek Prošek nebo David Sýkora.

A právě mladí, či testovaní hráči, by měli tvořit soupisku pro čtvrteční zápas. Dám prostor i juniorům a těm, kteří si o to tady hrají. Někteří kluci nemají ani smlouvu. Postavím tedy spíš tyto hráče, abych je viděl i v zápase,“ řekl před zápasem nový trenér Martin Štrba.

Baník je na ledě oficiálně od pondělí 26.6., ale většina hráčů se již připravuje o týden déle, neboť baníkovci poctivě docházeli na dobrovolné tréninky. „Kluci byli zapracování, takže jsme mohli začít zostra,“ zhodnotil připravenost svých svěřenců Martin Štrba.

K prvnímu utkání zamíří do Sokolova tým z Mostu, který působí ve druhé lize. Do minulé sezony se MOSTEČTÍ LVI ani nezapojili kvůli nákaze koronavirem. Poté byla soutěž zrušena. V sezoně předtím však Most patřil ke špici druhé ligy. V sestavě Mostu nalezneme známá jména hráčů, se kterými se Baník střetával v druholigových bojích, ať už Havlůj, Bakrlík, Böhm, Kýhos, Mical, Nedrda a další. V týmu jsou také hráči, kteří nastupovali za Litvínov v extralize například Písařík, Smolka nebo Šimeček. Jedno jméno ze soupisky Mostu však má pro Baník ještě větší význam a to v podobě Josefa Stříbrného, jednoho z hrdinů party, která přivedla Baník do první ligy po 22 letech. Trenéry týmu jsou bývalí výborní hokejisté Vladimír Machulda, Viktor Lukeš a Marek Pinc.

Tým je na první utkání natěšen, čemuž odpovídá i nálada, navzdory dřině, které mužstvo podstupuje, což potvrdil i trenér Baníku. V kabině je výborná nálada, ta parta je tady skvělá.“

Utkání mezi HC Baník Sokolov a MOSTEČTÍ LVI se hraje ve čtvrtek 29. července od 18:00. Stejně jako na ostatních stadionech, i na utkání Baníku platí podmínky pro vstup na utkání. Více se dozvíte ZDE.