10.9. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Chance ligu odstartujeme s Prostějovem

Čekání je u konce! V sobotu od 17:00 čeká baníkovce na domácím ledě zápas 1. kola nového ročníku Chance ligy s Prostějovem.

Na lavičce Prostějova působí od nové sezony v roli hlavního kouče Aleš Totter, který se poslední dva roky učil od Václava Prospala v Českých Budějovicích. Jeho asistent Vlastimil Wojnar naopak působil v roli hlavního kouče ve Frýdku Místku. Novou pozicí je také skills kouč, ve které dostal důvěru bývalý hokejista Petr Hubáček. Brankářskou jedničkou by měl být Ondřej Bláha, kterého doplnil Martin Altrichter mladší, který k jestřábům dorazil ze Šumperka. Velkou posilou obranných řad se stal Patrik Husák, který dorazil z Frýdku Místku, ale nejvíc o sobě dal vědět v sezoně 2019/20, kdy za Porubu posbíral 40 bodů (8+32). Do útoku Prostějov pořídil také několik zajímavých jmen. Z Kitzbühelu se vrátil na česká kluziště šikovný Adam Havlík, který v Alpské hokejové lize sbíral přes bod na zápas. Známým jménem je také bojovník Marek Švec, který po 3 sezonách v Baníku zamířil zpět do dresu Jestřábů. Dalšími výraznými posilami jsou Josef Zajíc (Kladno), Šimon Jelínek (Kladno), Tomáš Jiránek (Jihlava), Martin Novák (České Budějovice) a Tomáš Jáchym (Poruba). Hokej.cz v předsezonních prognózách tipuje Prostějov na 10. místo.

SK Horácká Slavia Třebíč 5:1 LHK Jestřábi Prostějov

Branky: 15. Křehlík (Poizl, Forman), 19. Psota, 24. Dočekal (Ferda, Forman), 34. Dočekal, 56. Bittner – 16. Mrázek (Jáchym)

Sestava: Bláha – Husák, Vala, Zajíc, Krejčí, Havlík, Klimíček - Beránek, Jáchym, Babka, Mrázek, Novák, Kloz, Rudovský, Podlaha, Švec, Jelínek, Koblížek, Motloch

První soupeřem v letošní sezoně Chance ligy bude tým LHK Jestřábi Prostějov, se kterým se Baník v loňské sezoně utkal dvakrát. V domácím utkání 3. října baníkovci vyhráli 5:2 po gólech Vracovského, Rohana, Jiskry a dvou gólech Michala Guta. V druhém měření sil byl opět úspěšnější domácí tým. Prostějov vyhrál 5:3, když o vítězství Jestřábů rozhodl v 56. minutě Lukáš Žalčík. O prvním mistrovském utkání jsme si popovídali s posilou zadních řad Janem Strejčkem. „Na první mistrák už se v kabině všichni těšíme. Hned od začátku půjde o hodně, protože sestupuje dost týmů, tak bude důležité zachytit začátek. Zápas s Prostějovem bude určitě těžký, ale věřím, že máme lepší tým a k tomu hrajeme doma, kde budeme chtít vždy vyhrát. Tímto bych rád pozval všechny fanoušky Baníku na první zápas, protože budeme potřebovat Vaši podporu. Rádi bychom od Vás měli skvělou kulisu a myslím, že když se nám podaří vyhrát, máte se na co těšit, protože jsme si pro Vás s klukama něco připravili. Tak neváhejte a přijďte fandit.“ Utkání startuje v sobotu od 17:00 na zimních stadionu v Sokolově.

HC Stadion Litoměřice 4:2 HC Baník Sokolov

Branky: 14. Ticháček, 22. Sihvonen (Holý), 34. Kracík (Koláček), 48. Procházka – 43. Novotný (Rulík), 53. Jiskra

Sestava: Neužil – Klikorka, Novák, Pohl, Rulík, Kulhánek, Jeřábek – Jurčík, Jiskra, Tomi – Jandus, Hašek, Křemen – Kropáček, Novotný, Prošek – Blecha, Sýkora

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.