10.9. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Chance ligu odstartujeme s Prostějovem

Čekání je u konce! V sobotu od 17:00 čeká baníkovce na domácím ledě zápas 1. kola nového ročníku Chance ligy s Prostějovem.

Na lavičce Prostějova působí od nové sezony v roli hlavního kouče Aleš Totter, který se poslední dva roky učil od Václava Prospala v Českých Budějovicích. Jeho asistent Vlastimil Wojnar naopak působil v roli hlavního kouče ve Frýdku Místku. Novou pozicí je také skills kouč, ve které dostal důvěru bývalý hokejista Petr Hubáček. Brankářskou jedničkou by měl být Ondřej Bláha, kterého doplnil Martin Altrichter mladší, který k jestřábům dorazil ze Šumperka. Velkou posilou obranných řad se stal Patrik Husák, který dorazil z Frýdku Místku, ale nejvíc o sobě dal vědět v sezoně 2019/20, kdy za Porubu posbíral 40 bodů (8+32). Do útoku Prostějov pořídil také několik zajímavých jmen. Z Kitzbühelu se vrátil na česká kluziště šikovný Adam Havlík, který v Alpské hokejové lize sbíral přes bod na zápas. Známým jménem je také bojovník Marek Švec, který po 3 sezonách v Baníku zamířil zpět do dresu Jestřábů. Dalšími výraznými posilami jsou Josef Zajíc (Kladno), Šimon Jelínek (Kladno), Tomáš Jiránek (Jihlava), Martin Novák (České Budějovice) a Tomáš Jáchym (Poruba). Hokej.cz v předsezonních prognózách tipuje Prostějov na 10. místo.

SK Horácká Slavia Třebíč 5:1 LHK Jestřábi Prostějov

Branky: 15. Křehlík (Poizl, Forman), 19. Psota, 24. Dočekal (Ferda, Forman), 34. Dočekal, 56. Bittner – 16. Mrázek (Jáchym)

Sestava: Bláha – Husák, Vala, Zajíc, Krejčí, Havlík, Klimíček - Beránek, Jáchym, Babka, Mrázek, Novák, Kloz, Rudovský, Podlaha, Švec, Jelínek, Koblížek, Motloch

První soupeřem v letošní sezoně Chance ligy bude tým LHK Jestřábi Prostějov, se kterým se Baník v loňské sezoně utkal dvakrát. V domácím utkání 3. října baníkovci vyhráli 5:2 po gólech Vracovského, Rohana, Jiskry a dvou gólech Michala Guta. V druhém měření sil byl opět úspěšnější domácí tým. Prostějov vyhrál 5:3, když o vítězství Jestřábů rozhodl v 56. minutě Lukáš Žalčík. O prvním mistrovském utkání jsme si popovídali s posilou zadních řad Janem Strejčkem. „Na první mistrák už se v kabině všichni těšíme. Hned od začátku půjde o hodně, protože sestupuje dost týmů, tak bude důležité zachytit začátek. Zápas s Prostějovem bude určitě těžký, ale věřím, že máme lepší tým a k tomu hrajeme doma, kde budeme chtít vždy vyhrát. Tímto bych rád pozval všechny fanoušky Baníku na první zápas, protože budeme potřebovat Vaši podporu. Rádi bychom od Vás měli skvělou kulisu a myslím, že když se nám podaří vyhrát, máte se na co těšit, protože jsme si pro Vás s klukama něco připravili. Tak neváhejte a přijďte fandit.“ Utkání startuje v sobotu od 17:00 na zimních stadionu v Sokolově.

HC Stadion Litoměřice 4:2 HC Baník Sokolov

Branky: 14. Ticháček, 22. Sihvonen (Holý), 34. Kracík (Koláček), 48. Procházka – 43. Novotný (Rulík), 53. Jiskra

Sestava: Neužil – Klikorka, Novák, Pohl, Rulík, Kulhánek, Jeřábek – Jurčík, Jiskra, Tomi – Jandus, Hašek, Křemen – Kropáček, Novotný, Prošek – Blecha, Sýkora