Trávníček "C", Vrdlovec, Tůma M., Bílek, Milfait, Tůma D., Bláha Š., Bláha O., Ouřada, Grim, Severa

Jiří Merta

Cichoň (Beran)

Martin Šrba

CHANCE LIGA: Z Ústí veze Baník tři body!

Po nevydařeném vstupu do sezony Baník zajížděl na sever, kde si v souboji s ústeckým Slovanem připsal první body v nové sezoně za výhru 3:4. Dvěma góly z přesilových her se blýskl zkušený obránce Jan Novák.

Po úvodním oťukávání byla první šance k vidění až v 5. minutě, kdy se proti svým bývalým spoluhráčům málem prosadil tvrdou ranou David Tůma, ale Oldřich Cichoň jeho střelu chytil a vyřešil i následný závar ve svém brankovišti. V 8. minutě byl vyloučený Jan Strejček a ústečtí měli dvě velké šance. Nejprve to byl Severa, který vystřelil po křižné přihrávce a po něm z podobné pozice střílel i Bláha, ale Cichoň byl připravený. Baník o sobě dal výrazněji vědět v polovině třetiny, kdy přečíslení tři na dva vyřešil nebezpečnou střelou Vracovský. V sedmnácté minutě byl blízko k otevření skóre Vítězslav Bílek, který svou ranou orazítkoval tyčku. Ani ne o minutu později zvonila za Cichoněm opět konstrukce po střele Vrdlovce. Vteřinu před koncem první třetiny byl vyloučený domácí Ondřej Bláha a Baník tak začal druhou třetinu početní výhodou.

Přesilovka Baníku ale vůbec nevyšla a po jejím konci mále skóroval Ondřej Bláha, jehož střela propadla za Cichoně, ale vykutálela se vedle branky. Ve 26. minutě Hamalčík vychytal ve vlastním oslabení Otakara Šika a o pár minut později i Tomáše Šmerhu, který zůstal sám na brankovišti. Gólový účet zápasu otevřel v početní výhodě v čase 31:18 Jan Novák, který otřel svou střelu od modré o jednoho z bránících hráčů, a bylo to 0:1. Poté dostal Baník možnost hrát pět na tři a v čase 33:30 to byl opět Jan Novák, jehož střela tentokrát doputovala do branky bez teče – 0:2. Ústí dokázalo rychle odpovědět, protože v čase 35:04 dostal přihrávku zpoza branky Jiří Drtina a snížil na 1:2. Ve 37. minutě nastřelil Adam Rulík tyč, ale Baníku to určitě nevadilo, protože ani ne o minutu později mu v čase 37:23 vrátil dvoubrankové vedení po přihrávce Jurčíka Vít Jiskra – 1:3.

Hned v úvodu třetího dějství nastřelil svou druhou tyč v zápase Daniel Vrdlovec. Na 1:4 zvýšil v čase 43:18 při přečíslení dva na jednoho po přihrávce Vracovského Jaromír Kverka a poslal Baník do trháku. Radost baníkovců trvala pouhých 35 vteřin, protože střelou pod víko snížil Michal Trávníček – 2:4. V 51. minutě měl na hokejce gól Radek Pořízek, ale v dobré pozici trefil jen střed branky. V čase 54:46 vymetl růžek Cichoňovi branky po otočce kolem Pohla Ondřej Bláha a stáhl skóre na rozdíl jediného gólu – 3:4. Slovan se ještě pokusil o vyrovnání při hře bez brankáře, ale Oldřich Cichoň za svá záda žádný další puk nepustil a Baník si tak dokráčel pro tříbodový zisk.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „S výhrou jsem samozřejmě spokojený. Určitě bylo klíčové využití přesilovek. Zápas byl z naší strany ze začátku nervózní, hrozně jsme chtěli vyhrát. Až vstřelený gól nás trochu uklidnil, pak jsme hráli dobrý hokej podle našich představ. Zbytečně jsme ale soupeře dostali do hry. Chtěl bych všem hráčům moc poděkovat za předvedený týmový výkon."

Jan Novák: „Dnešní zapas byl pro nás důležitý. Po zaváhání doma jsme potřebovali výhru, která naštěstí přišla a doufám, že v dalších zápasech navážeme na dnešní výkon a uspokojíme doma fanoušky. Zápas to byl těžký, Ústí má zkušený tým, ale my jsme poslechli jasně dané pokyny od trenéra a zápas jsme vyhráli. Za góly jsem strašně rád, hokej už hraju dlouho a dát gól je pro mě strašně pěkný pocit, který mě nikdy nepřestane bavit. Dneska se mi to povedlo dvakrát a moje střely byly práce všech hráčů na ledě, kteří mě do šance dostaly. Hlavní je ale výhra."