16.9. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Baník pořádal turnaj všestrannosti

Třeťáci ze všech tří okresních měst se utkali v turnajích v hokeji, fotbalu a atletice.

Neděle 12. 9. 2021 patřila v areálu Baníku hokejistům ze třetích tříd. Do Sokolova přijeli hráči Chebu a Karlových Varů, chybět nemohli samozřejmě ani domácí. Všichni se pak utkali ve třech turnajích – v hokeji, ve fotbale a v atletice, přesněji v týmovém běhu na 400 metrů.

Všestrannost dětí je jedním z cílů trenérů nejen v Sokolově. U nejmenších hokejistů jsou tak tréninky zaměřeny i na jiné sporty a trenéři se snaží rozvíjet různé pohybové dovednosti. Při nedělním turnaji nechybělo ze strany dětí nasazení, touha po vítězství, ale hráči si vyzkoušeli i spolupráci se zbytkem týmu v jiných sportech než v hokeji. Turnaj všestrannosti byl samozřejmě i o zábavě a radosti z pohybu, ale vyhrát chtěl každý. A jak se jednotlivým týmům dařilo?

Hokej:
2. HC Stadion Cheb
3. HC Baník Sokolov

Fotbal:
2. HC Stadion Cheb
3. HC Baník Sokolov

Atletika – běh na 400m :
2. HC Baník Sokolov
3. HC Stadion Cheb

Trenér sokolovských třeťáků pak zhodnotil turnaj následovně: Byl to úvodní turnaj sezóny po dlouhé covidové pauze. Děti si teprve zvykají na turnajové podmínky, ale i tak hodnotím náš výkon pozitivně. Určitě to bylo pro nás dobré srovnání s ostatními týmy v kraji a do blížícího začátku sezóny máme na čem pracovat. Turnaje se nesly v duchu fair-play a radosti ze sportování, a o tom je.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.