16.9. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Baník pořádal turnaj všestrannosti

Třeťáci ze všech tří okresních měst se utkali v turnajích v hokeji, fotbalu a atletice.

Neděle 12. 9. 2021 patřila v areálu Baníku hokejistům ze třetích tříd. Do Sokolova přijeli hráči Chebu a Karlových Varů, chybět nemohli samozřejmě ani domácí. Všichni se pak utkali ve třech turnajích – v hokeji, ve fotbale a v atletice, přesněji v týmovém běhu na 400 metrů.

Všestrannost dětí je jedním z cílů trenérů nejen v Sokolově. U nejmenších hokejistů jsou tak tréninky zaměřeny i na jiné sporty a trenéři se snaží rozvíjet různé pohybové dovednosti. Při nedělním turnaji nechybělo ze strany dětí nasazení, touha po vítězství, ale hráči si vyzkoušeli i spolupráci se zbytkem týmu v jiných sportech než v hokeji. Turnaj všestrannosti byl samozřejmě i o zábavě a radosti z pohybu, ale vyhrát chtěl každý. A jak se jednotlivým týmům dařilo?

Hokej:
2. HC Stadion Cheb
3. HC Baník Sokolov

Fotbal:
2. HC Stadion Cheb
3. HC Baník Sokolov

Atletika – běh na 400m :
2. HC Baník Sokolov
3. HC Stadion Cheb

Trenér sokolovských třeťáků pak zhodnotil turnaj následovně: Byl to úvodní turnaj sezóny po dlouhé covidové pauze. Děti si teprve zvykají na turnajové podmínky, ale i tak hodnotím náš výkon pozitivně. Určitě to bylo pro nás dobré srovnání s ostatními týmy v kraji a do blížícího začátku sezóny máme na čem pracovat. Turnaje se nesly v duchu fair-play a radosti ze sportování, a o tom je.