17.9. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Dorost a junioři vstupují do svých soutěží

První mistrovské utkání mají před sebou také nejstarší mládežnické týmy. V prvním kole se svěřenci Jiřího Parkmanna představí na domácím ledě.

Dohnat co nejdříve tréninkové manko. To byl cíl dorostu a juniorů v letní přípravě. A také se do toho obě kategorie pořádně obuly. „Letní příprava byla hodně náročná. Hodně jsme chodili na atletickou dráhu. Každou středu jsme běhali čtyřstovky a třístovky. Jinak jsme také hodně času trávili v posilovně,“ popisuje nezbytné období v životě hokejisty Lukáš Salva z dorostu. Na své si ale přišli i junioři. „Nechybělo běhání, posilovna, překážky, sprinty. Dalo nám to opravdu hodně,“ potvrzuje Josef Blecha z juniorského týmu. To hlavní trenér obou kategorií Jiří Parkmann si letní přípravu pochvaloval, i z toho důvodu, že týmy mohly využívat ledovou plochu. Letní přípravu jsme letos měli jednodušší v tom, že jsme díky vedení Baníku měli možnost dojíždět na led do Karlových Varů. Takže pauza na ledě nebyla tak dlouhá a v polovině července jsme pak na červnovou přípravu navázali. Pak už jsme postupně přecházeli do herních cvičení a kombinací,“ popisuje návaznost tréninků Jiří Parkmann a doplňuje. „Předzávodní období bylo kvalitní, hráči měli dobrý přístup a věřím tomu, že budeme dobře připraveni na sezonu.“

Kromě tréninků v předzávodním období stihl dorost s juniorkou i velký počet přípravných zápasů, přesně 17. V obou kategoriích jsme odehráli velké množství zápasů. Dorost odehrál osm zápasů, junioři ještě o zápas víc. A zápasy nám ukázaly přesně co jsme chtěli. Charakteristiku hráčů, chování hráčů v situacích, kdy se prohrává a musí se dotahovat. V obou kategoriích splnily zápasy naše očekávání,“ pochvaluje si Jiří Parkmann. Kladně hodnotí velký počet zápasů i samotní dorostenci a junioři. Tým si sedl. Utkání byla těžká, ale postupně jsme se sehráli. Myslím si, že máme kvalitní tým a mohla by to být dobrá sezona,“ říká dorostenec Lukáš Salva. V podobném duchu hovoří i Josef Blecha. Přípravná utkání nám ukázala nedostatky, na kterých je potřeba pracovat, abychom v soutěži byli úspěšní,“ doplňuje svého mladšího kolegu útočník, který se během letní přípravy představil i v dresu A-týmu. S áčkem jsem byl od května až do začátku sezony. V trénincích i zápasech a dalo mi to opravdu hodně. Snažil jsem se od hráčů učit, především od pana Nováka. Ale je tam i dost mladých hráčů, od kterých je co okoukat. A samozřejmě Rohy,“ popisuje svou zkušenost s A-týmem Josef Blecha.

Baník ve svých soutěžích rozhodně nechce hrát druhé housle a tomu odpovídají také ambice hráčů i trenéra. „Prioritou je postup ze základní části do nadstavby. A tam budeme chtít dojít co nejdále. Cíl by byl samozřejmě hrát baráž o extraligu. Ale teď chceme především do té nadstavby,“ za dorostence odkrývá karty Lukáš Salva. A nízko nemíří ani Josef Blecha. Chtěl bych postoupit. Vyhrát základní skupinu a pak uvidíme co bude dál.“

Že chce hrát Baník na špici jak v dorostu, tak i v juniorech, to potvrzuje i Jiří Parkmann. V obou kategoriích máme, jako každý rok, ty nejvyšší cíle. Chceme postoupit co nejdál to půjde. V dorostu bychom to od začátku chtěli směřovat k postupu do nadstavby. Samozřejmě je to sport, ale věřím tomu, že to zvládneme. V juniorech chceme hrát na vítězství každé utkání. Věřím tomu, že obě kategorie budou úspěšné.“

Junioři, již tradičně v soutěži nastupující pod hlavičkou HC Energie Karlovy Vary „B“, vstoupí do své soutěže již dnes, v pátek 17.9., kdy od 19:00 na sokolovském ledě přivítají tým SK Kadaň. V neděli pak juniorku čeká derby v Chebu. Dorostenci zahájí svou soutěž v sobotu 18.9. od 11:15 na svém ledě proti Mariánským Lázním. Všichni fanoušci jsou na tyto zápasy srdečně zváni.

Účastníci Ligy dorostu: HC Baník Sokolov, HC Mariánské Lázně, HC Stadion Cheb, HC Čerti Ostrov, HC Energie Karlovy Vary „B“, HC Rebel Město Nejdek

Účastníci Regionální ligy juniorů: HC Baník Sokolov (HC Energie Karlovy Vary „B“, HC Draci Bílina, HK LEV Slaný, HC Čerti Ostrov, Piráti Chomutov „B“, HC Děčín, HC Stadion Litoměřice, SK Kadaň, MOSTEČTÍ LVI, PZ Kladno

Soupiska dorostu: Stanislav Zmrhal – Matyáš Beran, Šimon Mlejnek, Jan Hlaberštát, Václav Pašek, Jan Pavlík, Petr Bachar, Jakub Knap – Josef Rybár, Adam Sobotka, Ondřej Kvašňovský, Lukáš Salva, Radek Sobotka, Václav Eismann, Jan Petrák, Jan Telin, Adam Hanek, Adam Horváth.

Soupiska juniorů: Matěj Bíma, Matyáš Pitoňák, Dominik Král, Josef Schmidt – Otakar Veverka, Milan Jurča, David Prošek, Robin Valta, Lukáš Bubeliny, Tomáš Vican, Pavel Radaušer, Adam Stangar – Jan Neubert, Samuel Kožík, Samuel Ondrejka, Richard Horváth, Filip Galla, Miroslav Czingel, Matyáš Pastier, Dominik Remta, Marek Sipl, Nicolas Mareček, Filip Krnáč, Josef Blecha, Jan Korčmaroš, Antonín Pašek.