23.9. 2021 | B-tým | Tomáš Bouda
Sezonu zahájí také B-tým Baníku

S několika posilami vstoupí B-tým Baníku do nové sezony.

V minulém ročníku sokolovské béčko neodehrálo ani jediné utkání z důvodu epidemie. O to víc se svěřenci Jiřího Maška těší na sezonu novou. Tu B-tým zahájí v neděli na domácím ledě od 17:30 proti týmu Klatov.

Od posledního mistrovského zápasu prošel B-týmu změnami. Soupiska se rozrostla o několik bývalých hráčů A-týmu a kádr se rozšířil. Roli však bude také hrát pracovní vytížení hráčů, častokrát mimo kraj, a několik hokejistů nastupuje i v akademické lize. Navázána však byla spolupráce s juniory Baníku a tak mladí hráči, kteří sestavu B-týmu doplní, budou mít možnost se seznámit s dospělým hokejem.

Posilami týmu jsou například obránce Otto Novák, který za A-tým odehrál pět sezon a byl i členem kádru v sezonách 2013/14 a 2014/15, kdy Baník vládnul druhé lize. Další posilou bude Jakub Truhlář, který naposledy působil v Chebu a v současné době je trenérem mládeže HC Baník Sokolov. Za A-tým nastupoval v sezoně 2015/2016. V útoku pak bude nastupovat Josef Klíma, který prošel mládeží v Sokolově a svého času bojoval o místo v A-týmu. Odložený návrat pak hlásí Petr Račanský, kterého není potřeba fanouškům sokolovského hokeje představovat. 12 sezon za A-tým Baníku hovoří za vše. Návrat na led pak hlásí i Roman Kašpar, další dlouholetý člen A-týmu Baníku. Vyloučeny pak nejsou ještě i další změny.

V soutěži se bude Baník utkávat s týmy z plzeňského i karlovarského kraje. Mezi favority určitě budou patřit Domažlice či stálice z Nejdku. Silný zcela jistě bude i nedělní soupeř Baníku Klatovy, který má ve svém středu spoustu bývalých, nejen, druholigových hráčů.

B-tým ale může potrápit kohokoliv ze soutěže, což potvrzuje i kapitán Ivan Říha. „Chceme bodovat s každým soupeřem, prostě udělat bod i s těmi lepšími jako jsou Klatovy, Domažlice, Cheb nebo Nejdek.Chtěli bychom letos postoupit přes první kolo play-off, ale především chceme odehrát soutěž bez nějakých zbytečných komplikací jako jsou stopky na zápasy, bitky nebo nedostatek hráčů. Naší motivací je samozřejmě dobrá reprezentace klubu a nějaká ta odměna do šatny, ať už nějaká dobrá svačina nebo něco k pití,“ říká bývalý hráč A-týmu, čímž potvrzuje, že B-tým bude také spoléhat na dobrou partu v kabině.

HC Baník Sokolov „B“ – HC Klatovy, neděle 26.9. od 17:30 hodin

Soupiska B-týmu: Frček, Bíma, Schmid – Beer, Brytkov, Kellner, Koco, Kursa, Novák O., Pastier L., Prachař, Radaušer, Stangar, Strnad, Szabó L., Truhlář J., Veverka Jak., Veverka O. - Navrátil, Říha, Salajka, Šneberk, Dimitrov O., Hadáček, Hudák P., Kašpar, Klíma, Kurfürst, Petrov D., Petrov J., Račanský, Sipl, Veverka Jiří.