1. kolo   26.9.2021 - 17.30
Vyloučení - 2 min.: 7:3
Počet diváků: 60
  • 23:19 Krs (Čuban)
  • 37:00 Kubeš (Pitel, Bouček)
  • 55:00 Petrov J. (Klíma, Koco)
  • 59:10 Čuban (Pitel)
  • 59:32 Pastier (Říha)
Rokycany - Kaznějov 9:4
Tachov - Nejdek 1:8
Třemošná - Domažlice 4:3 SN
Cheb "B" - Mar. Lázně 9:3

Trenéři:

Jiří Mašek, Jiří Veverka
Soupiska HC Klatovy "B"

Rückl

Rajal, Plánička, Valečka, Vondryska

Vávra, Čuban, Bouček, Kuželík, Kubeš, Pitel, Babka, Krs

Béčko na úvod těsně podlehlo Klatovům

Do společné Krajské ligy mužů Karlovarského a Plzeňského kraje vstoupilo béčko Baníku. Favorizovaným Klatovům podlehli domácí jednogólovým rozdílem 2:3.

I s posilami Jakubem Truhlářem, Josefem Klímou, Štefanem Bukovinou a s navrátilci Romanem Kašparem a Petrem Račanským šel Baník do utkání s Klatovy s odhodláním. Hosté dorazili sice v menším počtu hráčů, ale hned několik borců dříve nastupovalo ve vyšší soutěži, včetně Vladislava Kubeše, bývalého hráče extraligové Slavie.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, poté získali dvoubrankový náskok zkušenější hosté. Baník bojoval, ale nedostával se do zakončení. Až pět minut před koncem hosté zapomněli na Jana Petrova, který svůj únik zakončil gólem a zápas zdramatizoval. Baník se nadechoval k závěrečnému tlaku. Jenže 50 vteřin před koncem Frčka překonal Čuban a hosté opět vedli o dva góly. V čase 59:32 sice pokus Lukáše Pastiera prošel za záda Rückla, na další gól však Baníku již nezbyl čas a tak v prvním kole vyšel bodově naprázdno.

Ivan Říha: Byl to náš první zápas v sezoně a vlastně po docela dlouhé době. V duchu jsme pomýšleli na vítězství, ale vím že Klatovy mají kvalitní a pro mě jeden z nejlepších mančaftů. Jsou věci, které musíme do příště zlepšit a třeba se to povede. Potrápili jsme je a zahráli si, to je pro mě po tom všem nejdůležitějši.