SC Kolín
VVPPVP
Rozhodčí: Úlehla, Jechoutek - Beneš, Maštalíř
Vyloučení - 2 min.: 6:2, 5 min.: 1:1
Mimořádné tresty: Štohanzl - Pohl 5 min.
Střely: 30:29, počet diváků: 743
  • 28:32 Matějček (Čáp) - HO
  • 29:49 Pořízek (Vracovský, Rohan T.) - PH
  • 45:27 Veselý (Šafránek, Šalda) - PH
  • 59:12 Rohan T. (Tomi, Strejček)
  • 61:14 Pohl (Rohan T., Tomi)
Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 3:4 PP
Benátky - Prostějov 1:4
Šumperk - Třebíč 2:3
Kadaň - Slavia Praha 1:6
Jihlava - Litoměřice 3:5
Vsetín - Vrchlabí 4:2
Poruba - Přerov 6:5 PP
Soupiska SC Kolín

Strmeň (Sajdl)

Piegl, Čáp, Šalda, Váchal, Kachyňa, Čížek "A"

Svoboda, Sklenář, Šafránek "C", Veselý, Jankovský, Štohanzl, Král, Krejčík "A", Morong, Petržilka, Zumr, Matějček, Poppel

Trenér:

Jan Šťastný

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Dva body z Kolína vystřelil Jan Pohl

Baník prodloužil svou bodovou sérii i v zápase s Kolínem. Nejprve dokázal v poslední minutě vyrovnat Tomáš Rohan a o druhém bodu pro sokolovské rozhodl v prodloužení Jan Pohl.

První vážnější situace byla na kolínském ledě k vidění až v šesté minutě, kdy se ke střele dostal domácí útočník Veselý, jehož střela skončila na výstroji připraveného Neužila. V 8. minutě byl vyloučený Radek Jeřábek a Baník mohl skórovat v oslabení, jenže střelu Tomáše Šmerhy mezi betony dokázal Strmeň zachytit. Na konci přesilové hry si domácí dokázali vytvořit tlak na Neužilovu branku, ale Lukáš Krejčík v zakončení nebyl úspěšný. Výhodu jednoho hráče v poli dostali i baníkovci, ale ani jim se nepodařilo dostat puk do branky. V 16. minutě Strmeně zaměstnala dvojice Jurčík – Tomi, ale domácí brankař z tohoto souboje vyšel opět vítězně. V závěru první třetiny ještě došlo k menší šarvátce mezi Šmerhou a Jankovským, která se nakonec obešla bez vyloučení, a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Do první šance ve druhé třetině se dostal domácí Jakub Petržílka, který zkoušel štěstí od mantinelu, ale Jakub Neužil si s jeho střelou poradil. Důležitý moment přišel ve 28. minutě, kdy byl za vysokou hůl vyloučený domácí Šalda. Baníku se úvod přesilovky nepodařil a domácí v čase 28:32 dokázali skórovat, když se po přihrávce Zdeňka Čápa prosadil Štěpán Matějček – 1:0. Sokolovští ale dokázali rychle odpovědět, protože v čase 29:49 připravil Tomáš Vracovský střeleckou pozici pro Pořízka a ten vymetl horní růžek domácí branky – 1:1. Ve 31. minutě byla k vidění i bitka mezi Pohlem a Štohanzlem, po které oba putovali na trestnou lavici. V poslední minutě druhé třetiny byl ještě vyloučený Čížek a baníkovci si přenesli početní výhodu do startu třetí třetiny.

Po třiceti vteřinách byl navíc vyloučený domácí Krejčík a Baník měl výhodu dvou hráčů, ale ani z té se jim nepodařilo skórovat. Domácí si v následné přesilové hře vedli o mnoho lépe, protože v čase 45:27 vrátil vedení Kozlům Jan Veselý. Sokolovští se ve zbytku třetiny hnali za vyrovnáním, které ale přišlo až při závěrečném tlaku. V čase 59:12 si vyražený kotouč před Strmeněm našel kapitán Tomáš Rohan a poslal zápas do prodloužení – 2:2.

Na časomíře svítil čas 61:14, když o druhém bodu pro baníkovce rozhodl po přihrávce od Tomiho obránce Jan Pohl – 2:3.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Bylo to velice těžké utkání.  Domácí hráli v obraně zodpovědně a byli důrazní. Opět se nám nedařilo v přesilových hrách, přesto musím kluky pochválit, Bojovali až do konce a ukázali charakter a sílu, Odměnou byla vyrovnávací branka v poslední minutě. V prodloužení o druhé bodu rozhodla jediná střela a ta pro nás znamenala dva důležité body do tabulky."

Tomáš Rohan: „Strašně těžké a vyrovnané utkání. To že šel zápas do prodloužení odpovídá i vývoji zápasu na ledě. Všichni si zaslouží pochvalu za bojovnost, která pro nás znamenala obrat zápasu. Domů vezeme dva body, které pro nás dnes mají cenu zlata."