5.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baníkovce čeká podkrušnohorské derby v Kadani

Sokolov má za sebou nepovedený domácí zápas se Šumperkem, který utnul pětizápasovou bodovou šňůru Baníku a po výhře 2:5 si odvezl tři body. K dalšímu zápasu zajíždí parta kolem kapitána Tomáš Rohana na led poslední Kadaně.

Trhači v této sezoně zatím nezískali ani bod a po sedmi kolech májí skóre 12:35. Naposledy Kadaň nastoupila na ledě Třebíče, která prožívá snový začátek sezony, když ze sedmi utkání získala všech 21 bodů! „V tomto střetnutí se utkala dvě rozdílná mužstva. Třebíč je na prvním místě, my jsme naopak poslední. Myslím si, že do půlky zápasu jsme se drželi, bylo to stále 1:0, ale pak jsme dostali rychle tři góly, bylo to rychle 4:0 a 5:0. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že alespoň tuto část zápasu vyhrajeme, protože jsme už nechtěli dostat další góly. Dali jsme gól, který ale celkově nic neřešil. Dnes se ukázala kvalita Třebíče. Nemyslím si, že zlomový byl ten druhý gól, který jsme dostali, spíš až ty další, které přišly rychle za sebou, ty rozhodly dnešní zápas. Máme v týmu čtrnáct, patnáct hráčů kolem dvaceti let, někteří naši hráči vlastně rok nehráli hokej,“ zhodnotil zápas s Třebíčí asistent trenéra Daniel Branda. V úvodním zápase nastoupil v brance Šimon Zajíček, který má vyřízené střídavé starty z extraligového Litvínova. Konkurenci do branky přišel zvýšit ruský brankař Alexei Trifonov, který se ale při druhém startu v dresu Trhačů zranil. V posledních utkání se tak do branky postavil Adam Horák z Energie. Mezi obránci si zatím nejlépe vede vysoký Slovinec Luka Zorko, který dal jednu branku a na dvě přihrál. V útoku jsou jen tři hráči, kteří posbírali víc než jeden bod. Jedná se o kanadské bratry Heffernanovi, kteří zatím patří k tomu nejlepšímu, co útok Kadaně nabízí. Shane má na svém kontě 1+4 a o rok mladší Kyle 3+1. Jeden gól a tři asistence posbíral také Matěj Zabloudil, který v loňské sezoně nastoupil k několika zápasům za karlovarskou Energii.

SK Horácká Slavia Třebíč 5:1 SK Trhači Kadaň

Branky: 9. Šťovíček (Hunkes, Psota), 32. Ferda (Krliš, Mlčák), 36. Psota (Bittner, Šťovíček), 37. Střondala (Krliš), 40. Krliš (Hunkes) – 46. M. Zabloudil (S. Heffernan)

Sestava: Horák (41. R. Běhula) – Kuboš, Steinocher, Ferbas, Štochl, Zorko, Hradecký – K. Heffernan, Berčík, Routa – Z. Zabloudil, S. Heffernan, M. Zabloudil – Bernat, Čech, Kordule – Koblížek, Konášek, Švec – Mežnar

Zápas se Šumperkem se hráčům Baníku vůbec nepovedl. Do vedení šli v první minutě, díky brance Vojtěcha Tomiho a naposledy šli do vedení v 17. minutě po brance Jiskry. Pak už padaly góly je za záda domácích brankařů. Trenér Štrba byl po utkání hodně naštvaný a hodně se zlobil na předvedený výkon v přesilovkách. K poslednímu zápasu se vrátil také Karel Klikorka: „Zápas proti Šumperku nám vůbec nevyšel. Do zápasu jsme šli dobře připravení a v prvních osmi minutách jsme je k ničemu nepustili, odměnou nám byl rychlý Vojtovo gól. Pak jsme bohužel z naší hry vypadli a to nás stálo celý zápas.“ K dalšímu utkání zajíždí baníkovci v rámci podkrušnohorského derby na lede Kadaně, která zatím nezískala ani bod. „Musíme na poslední zápas rychle zapomenout. Nesmíme soupeře podcenit a z Kadaně přivézt tři body,“ má pro příští utkání jasný cíl. Loni Baník dokázal v Kadani vyhrát 4:6 a domácím utkání nadělil Trhačům dokonce desítku a zvítězil 10:0. Tomáš Rohan si v tomto utkání připsal jednu branku a tři přihrávky a hattrick nastřílel Tomáš Vracovský. Baník se s Kadaní utkal i v srpnu v přípravě před letošní sezonou a doma dokázal zvítězit 3:2. Zápas začíná v 18:00 na zimním stadionu v Kadani.

HC Baník Sokolov 2:5 DRACI PARS Šumperk

Branky: 1. Tomi, 17. Jiskra (T. Jandus, M. Sloboda) – 13. Vildumetz (Bernovský, Kohút), 25. Vildumetz (Šilhavý, Dudycha), 28. Šilhavý, 40. Žálčík (Macuh, Vildumetz), 59. Žálčík (Vachutka, Hrachovský)

Sestava: A. Beran (41. Cichoň) – A. Rulík, J. Novák, J. Pohl, Strejček, Klikorka, Ra. Jeřábek, Klejna – Vracovský, Kverka, Šmerha – Šik, T. Rohan, Tomi – T. Jandus, Jiskra, M. Sloboda – D. Novotný, Hašek, Křemen