8.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník má před sebou souboj s Duklou

Po vydřeném vítězství na ledě poslední Kadaně čeká Baník těžký zápas s devátým týmem tabulky jihlavskou Duklou. Utkání začíná v sobotu v 17:00.

Dukla při svém domácím utkání přivítala na svém ledě Třebíč, která před tímto zápasem měla stoprocentní bodový zisk. Jihlavští sice prohráli na 4:5 na samostatné nájezdy, ale jako první tým letos Třebíči dokázala ukrást alespoň bod. „Pro nás trenéry nebyl zápas až tak dobrý. Nemyslím si, že by Třebíč vstoupila špatně do zápasu. Během prvního či druhého střídání měli gólovku jako blázen, kterou ale neproměnili. Nám se pak hra zlepšila, dokázali jsme dva góly dát. Ale prvnímu gólu Třebíče předcházela obrovská hrubka před naší bránou, kdy si nepokryjeme hráče, čumíme na puk a necháme soupeře volného. Druhý gól padl nešťastným odrazem od plexiskla mantinelu, to se prostě stane. Od této chvíle jsme se, slušně řečeno, podělali, nebyli jsme schopní nic odehrát a Třebíč byla lepším týmem. Bruslila lépe, vyhrávala osobní souboje a my jsme nebyli schopní udržet se na puku. Bere to hrozně sil, když musíš o puky bojovat a pořád se někde vracet. To samé rozehrávka, mraky zakázaných uvolnění, s tím také nejsme spokojení. Ani Maxovi jsme nepomohli. Aspoň jsme rádi, že jsme dokázali při power-play, při šest na čtyři, vyrovnat a v nájezdech byla už Třebíč lepší.,“ řekl po utkání s Třebíčí asistent trenéra Karel Nekvasil. Pro Duklu byl hlavní úkol před novou sezonou udržet brankaře Maxima Žukova, což se nakonec podařilo a v brankovišti tak mají jihlavští velkou oporu. Do obrany dorazila trojice hráčů. Daniel Kowalczyk má vyřízené střídavé starty z extraligové Komety a z Vrchlabí přišel Ján Niko. Nejzajímavější jméno je ovšem dvaatřicetiletý finský bek Antti Kauppila, který naposledy působil ve druhé švédské lize v týmu Bodens HF. Produktivitu týmu přišel vylepšit z Litvínova Filip Helt, který má na svém kontě zatím pět přihrávek za sedm zápasů. Zatím za nejvydařenější předsezonní ,,kauf,, se dá považovat Filip Seman z Havířova. Ten stihl za sedm zápasů nasázet šest gólů a na další tři přihrál, což z něj dělá nejproduktivnějšího hráče Dukly. O bod za ním je v týmové produktivitě nestárnoucí Tomáš Čachotský.

HC Dukla Jihlava 4:5sn SK Horácká Slavia Třebí

Branky: 4. Fronk (Helt, Zadražil), 7. Fronk (Helt, Kowalczyk), 45. Brož (Cachnín), 58. Seman (Čachotský, Kauppila) – 10. Kusko (Dočekal), 15. Kusko (Doudera), 28. Michálek (Sklenář, Vodný), 49. Vodný (Stehlík, Kusko), rozh. náj. Kusko

Sestava: Zhukov – Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Niko, Kauppila, Kolář, Eliáš – Harkabus, Seman, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Helt, Zadražil, Fronk – Cachnín, Juda, Brož

Vítězství Baníku se na ledě poslední Kadaně nerodilo vůbec lehce. Sokolov se poprvé dostal do vedení až ve třetí třetině, kdy se dvakrát prosadil Vojtěch Tomi. O vyrovnávací branku na 1:1 se postaral ve 23. Petr Hašek, který se krátce k utkání vrátil: „Byl to hodně těžký zápas. Věděli jsme, že i když Kadaň ještě nevyhrála, bude pro nás těžkým soupeřem. Hráli jsme trpělivě a čekali na šance, které se nám podařilo využít, a došli jsme si pro důležitou výhru.“ Baník teď čeká série zápasů s týmy z horní poloviny tabulky a jako první se postaví proti Jihlavě. „Teď nás čeká série velice těžkých zápasů s týmu z vrchu tabulky, ale věřím, že to zvládneme a z těch utkání si odneseme co nejvíc bodů. Začínáme s Jihlavou, která poslední roky hraje vždy nahoře. Věřím, že předvedeme co nejlepší výkon a všechny tři body zůstanou doma,“ má o dalším utkání jasno člen čtvrté formace. V minulé sezoně baníkovci v 5. kole překvapivě vyhráli v Jihlavě v prodloužení brankou Tomáše Rohana. V lednové odvetě na domácím ledě, ale Dukla zvítězila na zimním stadionu v Sokolově suverénně 1:6. Jak dopadne první letošní měření sil? Utkání začínám v sobotu v 17:00 na domácím ledě.

SK Trhači Kadaň 3:4 HC Baník Sokolov

Branky: 8. Routa (Steinocher), 25. Berčík (Routa), 59. Steinocher (Routa) – 23. Hašek (Rulík, Novák), 40. Šik (Šmerha, Pohl), 51. Tomi (Rohan, Zeman), 54. Tomi (Jurčík, Zeman)

Sestava: Cichoň – Klejna, Novák, Pohl, Strejček, Klikorka, Zeman, Rulík – Vracovský, Kverka, Šik – Jurčík, Rohan, Tomi – Kuťák, Jiskra, Šmerha – Jandus, Hašek, Sloboda