Hladík (Webert)

Toms, Sláma M., Vašíček, Hengerič, Tišer

Sláma T., Černý, Komma, Dobešek, Romanov, Drabeš, Kordina, Priškin, Budka

B-tým deklasoval Mariánské Lázně

Ve třetím kole krajské ligy mužů Karlovarského a Plzeňského kraje nastřílel Baník svému soupeři třináct branek.

B-tým k domácímu utkání nastoupil v početné a silné sestavě. Mariánské Lázně pak do Sokolova přicestovali i s několika bývalými hráči Baníku. V obraně tvrdil muziku bývalý juniorský reprezentant Martin Toms, v útoku pak jediný zásah hostí zaznamenal Tomáš Sláma. Jednu sezonu za A-tým Baníku odehrál i Jan Priškin, nejen hokejista, ale také kvalitní MMA zápasník.

Od počátku měl Baník na ledě převahu, kterou také vyjádřil góly. Skóre otevřel Jiří Šneberk a v sedmé minutě zvyšoval na 2:0 Josef Klíma. Uklidňující třetí gól pak povedenou střelou zaznamenal Ivan Říha, který také stanovil stav první třetiny na 3:0 pro domácí.

Ve druhé třetině se převaha Sokolova projevila ještě výrazněji. Domácí hráči přidali dalších pět gólů, o které se podělila pětice hráčů. Po dvou třetinách tak vedl Baník 8:0 a o vítězi utkání bylo víceméně rozhodnuto.

Gólové hody pokračovaly i ve třetím dějství. Kulatou desítku završil Daniel Petrov již ve 44. minutě po asistenci svého bratra Jana. Až teprve poté se prosadili hosté, kdy jako vždy skvělému Frčkovi uzmul vychytanou nulu Tomáš Sláma. Poté slovo již patřilo jen domácím, kteří přidali ještě další tři branky. A když v závěrečných vteřinách předvedl Frček zákrok z říše snů, skončil zápas výsledkem 13:1.

V dresu domácích zaznamenali po dvou gólech Josef Klíma a Jan Petrov. Na téměř polovině gólů Baníku se svými asistencemi podílel Petr Račanský, který tak zapsal šest kanadských bodů a další čtyři body přidal Roman Kašpar.

V dalším kole nastoupí Baník na ledě Rokycan. Doma pak bude hrát béčko v sobotu 23.10. v derby proti B-týmu Chebu.

Petr Račanský: V kabině jsme si řekli, že musíme hrát jako v Domažlicích. Týmový výkon a rychlá střídání. Náš cíl byl dát soupeři pět, šest gólů do poloviny zápasu, aby si mohli zahrát i kluci, kteří poctivě chodí na tréninky, ale do třech formací se nevejdou. Což se nám splnilo a jsme za to rádi. Teď se připravíme na Rokycany, kde se pokusíme nějaký bodík urvat.