Houdek, Husa, Szathmáry, Žovinec, Voráček, Urbanec

Hrníčko, Vachovec "C", Korkiakoski, Guman, Bitten, Jenyš, Hotěk, Greš, Kanko "A", Toman, Brodek

Jiří Šejba a Ivo Peštuka

CHANCE LIGA: Habal vynuloval Porubu

Po skvělém výkonu Vladislava Habala a dvou brankách Tomáše Šmerhy si Baník připsal letošní druhé domácí vítězství, když porazil Porubu 4:0!

Baník po dvou odehraných minutách dostal možnost přesilovky, ve které ale ujel do první šance zápasu Petr Kanko, který se od pravého mantinelu dostal až do zakončení, ale netrefil mezírku mezi betony Habala. Další šance byla k vidění opět u hostí. Szathmáry si vyměnil puk s Jenyšem a z bezprostřední blízkosti přestřelil branku. Gólový účet zápasu otevřel v čase 5:31 v početní výhodě prvním letošním gólem Tomáš Šmerha, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu a útočník Baníku ho pohotově poslal do branky – 1:0. O chvíli později mohli domácí navýšit svůj náskok, ale Jiskra tváří v tvář Brízgalovi neuspěl. Největší šanci Poruby měl v 15. minutě Guman, který si pohrál s domácí obranou, položil si Habala, ale ten fantastickým zákrokem Gumana vychytal.

Uběhlo jen 27 vteřin z druhé třetiny, když Tomáš Rohan ustál souboj za brankou s Houdkem, dostal puk na Jurčíka a ten ho dostal za přesouvajícího se Brízgalu – 2:0. Ve 2. minutě předvedl své útočné choutky Adam Rulík, který se natlačil až před brankaře, ale puk mu pod betonem nedostal. Další svou pěknou akci v zápase předvedl Guman, který si převzal puk v otočce, dostal se k zakončení, ale Habal byl pozorný. V čase 28:44 se dostala do úniku dvojice Šmerha – Kverka a prvně jmenovaný trefil puk pod horní víko a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 3:0. Neuběhli ani dvě minuty a skóre se měnilo znovu. Jandus v čase 30:05 dostal přihrávku od Křemena a přesnou ranou pod horní tyč navýšil náskok Baníku na 4:0. Poruba mohla snížit ve 32. minutě, kdy Bitten ujel Šmerhovi, ale jeho klička skončila na Habalovo betony. Ve 38. minutě předvedl své šikovné ruce Kverka, který se proháčkoval až před Brízgalu, ale ten další puk za svá záda nepustil.

V první polovině třetí třetiny se na ledě neodehrálo nic zajímavého a první příležitost byla k vidění až v 50. minutě, kdy se dostal k zakončení mezi kruhy Husa, ale svůj pokus namířil jen doprostřed branky. Největší šance posledního dějství byla k vidění při přesilové hře Poruby pět proti třem, kdy Vachovec dostal křižnou přihrávku, zívala na něj odkrytá branka, ale hostující kapitán ji netrefil. V 55. minutě mohl vstřelit pátý gól Baníku po skvělé práci při napadání Hašek, který ukradl puk rozehrávajícímu bekovi Porubu, jel sám proti Brízgalovi, ale jeho střela mezi betony si cestu do branky nenašla.