15.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník odehraje další zápas na ledě přerovských Zubrů

V sobotu čeká Baník další dlouhý trip na venkovní zápas. Tentokrát míří baníkovci do Přerova, kde se utkají od 17:00 s místními Zubry.

Zubři mají odehráno o jeden zápas méně než Sokolov a v deseti zápasech dokázali vyválčit 15 bodů při skóre 30:28. Naposledy nastoupili na ledě překvapení letošní sezony, jímž je bezpochyby Třebíč, která si Zubry poradila 3:0 a zapsala si tak další letošní výhru. „Myslím si, že do první přesilovky soupeře jsme na Třebíč dokázali reagovat. V té přesilovce jsme dostali gól, který nás poslal až nemyslitelně dolů. Měli jsme tam ještě nějaké pasáže, kdy jsme mohli vstřelit branku nebo dvě. Bohužel jsme si dneska se soupeřem neporadili a zaslouženě jsme po skvělém výkonů domácích prohráli 0:3,“ shrnul utkání asistent trenéra Jakub Grof. V brance se vesměs střídá dvojice Michael Petrásek a Michal Postava, který má odchytáno celkem šest zápasů s úspěšností zákroků 90,45%. Před letošním ročníkem se Přerovu povedlo dotáhnout několik zajímavých jmen do obrany. Z extraligových Vítkovic přišli Robert Černý a Jakub Kubeš, František Hrdinka z Prostějova a Vít Seeman z Kadaně. Největší událostí se stal příchod zkušeného Josefa Hrabala, který skončil Sheffieldu. Produktivitu týmu vede jednatřicetiletý Tomáš Doležal, který vstřel dvě branky a na devět přihrál. Druhé místo patří Romanu Pšurnému (1+7) a na třetím místě je Jan Süss (5+2).

SK Horácká Slavia Třebíč 3:0 HC Zubr Přerov

Branky: 7. Bittner (Psota, Doudera), 17. Bittner (Stehlík, Psota), 30. Krliš (Nedvídek, Forman)

Sestava: Postava – Krisl, Černý, Hrabal, Kubeš, Seemann, Hamrlík, Gréč – Süss, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Herman, Kratochvil – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Král, Indrák, Jan Svoboda

Baníkovci protrhli smůlu v domácích zápasech a po povedeném výkonu porazili Porubu 4:0. V zápase zazářil hlavně Vladislav Habal, který dokázal vymazat všechny střelce Porubu. Až v jedenáctém zápase protrhnul střeleckou smůlu Tomáš Šmerha, který se do statistik zapsal hned dvěma góly. „Zápas byl výborně odehraný od prvního až do posledního hráče. Myslím si, že jsme byli lepší týmem v celém utkání. Vzadu to zavřel Vláďa Habal a svým výkonem nám přidal klid na hokejky. Jsme rádi, že se nám podařilo konečně vyhrát doma před výbornými fanoušky. Do Přerova pojedeme zopakovat týmový výkon jako s Porubou. Bude to těžké, ale máme skvělý tým a máme na to přivést tři body,“ vrátil se k zápasu dvougólový střelec. Minulý rok nemají baníkovci se Zubry moc dobrou bilanci, protože se jim nepodařilo za dva zápasy vstřelit Přerovu žádný gól. Na venkovním ledě Baník prohrál 4:0, kdy o zápase rozhodla první třetina, kterou domácí vyhráli 3:0. V domácí březnové odvetě byl stav zápasu po šedesáti minutých 0:0 a o výhře hostí rozhodl v čase 62:42 Jan Süss.

HC Baník Sokolov 4:0 HC RT TORAX Poruba

Branky: 6. Šmerha (Šik, Pohl), 21. Jurčík (Rohan, Šik), 29. Šmerha (Jurčík), 31. Jandus (Křemen, Hašek)

Sestava Habal – Klejna, Novák, Pohl, Strejček, Zeman, Jeřábek, Rulík – Jandus, Jiskra, Sloboda – Jurčík, Rohan, Šik – Kuťák, Kverka, Šmerha – Křemen, Hašek, Vracovský

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.