17.10. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Žáci podali skvělé výkony ve všestrannosti

V září sokolovskou ZŠ Běžecká a ZŠ Březová reprezentovali na republikovém finále všestrannosti tři hráči Baníku.

Tradiční republikové finále Odznaku všestrannosti hostilo v září Brno. Do moravské metropole se sjelo 73 nejlepších školních týmů v republice, aby změřilo síly v desetiboji, který se skládá z atletických disciplín, ale také například v měření sil ve shybech, skoku přes švihadlo či leh-sedech. Závodníci si také mohou vybrat jednu ze tří disciplín, kterými jsou dribling s basketbalovým míčem, plavání či běh na 1000 metrů

A ve výše uvedených disciplínách se neztratili ani žáci HC Baník Sokolov. Dominik Skála, žák ZŠ Běžecká, skončil ve své kategorii na skvělém 17. místě ze 70 startujících v republikovém finále. Ve všech disciplínách podal Dominik velmi dobré výkony a například v trojskoku, shybech či klikách patřil mezi špičku v soutěži. V první polovině startovního pole mezi ročníky 2008 byl i Matyáš Šedivec, který reprezentoval ZŠ Březová a skončil na 34. místě v republice. Matyášovi skvěle například vyšel hod medicinbalem.

V kategorii ročníků 2009 pak 32. pozici obsadil Richard Gregor ze ZŠ Běžecká, který podal vyrovnané výkony a například v hodu míčkem patřil mezi širší špičku.

Kromě výborných sportovních výkonů budou hokejisté Baníku také vzpomínat na setkání s českými olympioniky. V doprovodném programu pak byla pro děti připravena řada atrakcí.

HC Baník Sokolov tímto děkuje Dominikovi Skálovi, Matyášovi Šedivcovi a Richardovi Gregorovi za skvělou reprezentaci klubu a věříme, že v budoucnu budou naše žáky následovat i další hokejisté.