Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
17.10. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Žáci podali skvělé výkony ve všestrannosti

Žáci podali skvělé výkony ve všestrannosti

V září sokolovskou ZŠ Běžecká a ZŠ Březová reprezentovali na republikovém finále všestrannosti tři hráči Baníku.

Tradiční republikové finále Odznaku všestrannosti hostilo v září Brno. Do moravské metropole se sjelo 73 nejlepších školních týmů v republice, aby změřilo síly v desetiboji, který se skládá z atletických disciplín, ale také například v měření sil ve shybech, skoku přes švihadlo či leh-sedech. Závodníci si také mohou vybrat jednu ze tří disciplín, kterými jsou dribling s basketbalovým míčem, plavání či běh na 1000 metrů

A ve výše uvedených disciplínách se neztratili ani žáci HC Baník Sokolov. Dominik Skála, žák ZŠ Běžecká, skončil ve své kategorii na skvělém 17. místě ze 70 startujících v republikovém finále. Ve všech disciplínách podal Dominik velmi dobré výkony a například v trojskoku, shybech či klikách patřil mezi špičku v soutěži. V první polovině startovního pole mezi ročníky 2008 byl i Matyáš Šedivec, který reprezentoval ZŠ Březová a skončil na 34. místě v republice. Matyášovi skvěle například vyšel hod medicinbalem.

V kategorii ročníků 2009 pak 32. pozici obsadil Richard Gregor ze ZŠ Běžecká, který podal vyrovnané výkony a například v hodu míčkem patřil mezi širší špičku.

Kromě výborných sportovních výkonů budou hokejisté Baníku také vzpomínat na setkání s českými olympioniky. V doprovodném programu pak byla pro děti připravena řada atrakcí.

HC Baník Sokolov tímto děkuje Dominikovi Skálovi, Matyášovi Šedivcovi a Richardovi Gregorovi za skvělou reprezentaci klubu a věříme, že v budoucnu budou naše žáky následovat i další hokejisté.Krátké zprávy
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1. 
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021): 
JUNIOŘI: 
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).