18.10. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Tomáš Vracovský za Daniela Kružíka, Baník mění se Slavií

V útočných řadách Baníku dochází ke změně. Klub se dohodl na dvouměsíčním hostování Tomáše Vracovského v pražské Slavii, opačným směrem putuje do Sokolova Daniel Kružík.

Plzeňský odchovanec Tomáš Vracovský patřil v posledních třech sezonách k nejlepším útočníkům Baníku. Byl součástí postupové party, která Sokolovu vybojovala postup do vyšší soutěže. On sám v sezoně 2018/19 nasbíral v základní části druhé ligy 39 kanadských bodů ve 28 zápasech (18+21) a dalších 13 bodů (8+5) přidal v 11 utkáních úspěšného play off. Po postupu do první ligy se obě sezony držel těsně pod hranicí bodu na zápas.

V letošní sezoně třiadvacetiletý útočník za svými čísly zaostává. V úvodních 12 utkáních ročníku vstřelil dva góly a na další čtyři nahrál. Po přesunu z prvního útoku do čtvrté formace nyní dostává možnost výměny do Slavie Praha, která podle dohody klubů potrvá dva měsíce.

Naopak z hlavního města putuje na západ Čech o rok starší Daniel Kružík. Hokejista, který prošel mládežnickými kategoriemi na Kladně, oblékl poprvé sešívaný dres v sezoně 2016/17. V dalších ročnících si zahrál mimo jiné za Kladno a Ústí na Labem. Zpět do Slavie se přesunul před sezonou 2020/21. Letos se mu podařilo bodovat v každém z prvních pěti utkání sezony, od konce září však na další zápis do statistik čeká.