18.10. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Tomáš Vracovský za Daniela Kružíka, Baník mění se Slavií

V útočných řadách Baníku dochází ke změně. Klub se dohodl na dvouměsíčním hostování Tomáše Vracovského v pražské Slavii, opačným směrem putuje do Sokolova Daniel Kružík.

Plzeňský odchovanec Tomáš Vracovský patřil v posledních třech sezonách k nejlepším útočníkům Baníku. Byl součástí postupové party, která Sokolovu vybojovala postup do vyšší soutěže. On sám v sezoně 2018/19 nasbíral v základní části druhé ligy 39 kanadských bodů ve 28 zápasech (18+21) a dalších 13 bodů (8+5) přidal v 11 utkáních úspěšného play off. Po postupu do první ligy se obě sezony držel těsně pod hranicí bodu na zápas.

V letošní sezoně třiadvacetiletý útočník za svými čísly zaostává. V úvodních 12 utkáních ročníku vstřelil dva góly a na další čtyři nahrál. Po přesunu z prvního útoku do čtvrté formace nyní dostává možnost výměny do Slavie Praha, která podle dohody klubů potrvá dva měsíce.

Naopak z hlavního města putuje na západ Čech o rok starší Daniel Kružík. Hokejista, který prošel mládežnickými kategoriemi na Kladně, oblékl poprvé sešívaný dres v sezoně 2016/17. V dalších ročnících si zahrál mimo jiné za Kladno a Ústí na Labem. Zpět do Slavie se přesunul před sezonou 2020/21. Letos se mu podařilo bodovat v každém z prvních pěti utkání sezony, od konce září však na další zápis do statistik čeká.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.