19.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník změří síly s Vrchlabím

Daleký výjezd do Přerova baníkovcům nevyšel podle plánů. I když měli zápas velice dobře rozehraný, nepovedená třetí třetina rozhodla o tom, že tři body zůstaly Zubrům. V dalším zápase přivítáme na svém ledě ve středu od 18:00 HC Stadion Vrchlabí.

Vrchlabí po výhře na Slavii 2:3 dokázalo přerušit i neskutečnou sérii Třebíče, která po prohře se Stadionem vyšla poprvé v letošní sezoně bodově na prázdno. „Dnešní zápas naprosto povedený po všech stránkách, co se týče taktických i herních dovedností. Hráči dneska splňovali ty věci, na kterých jsme se domluvili. Silní na kotouči, takticky střední pásmo krásně pokryté, beci rozdávali puky rychle, takže vlastně veškeré splněné věci, co jsme se domluvili. Jenom ten konec, to jsme zase začali trošku panikařit, ale myslím si, že jsme měli ten zápas relativně pod kontrolou a odehráli ho úplně skvěle. Musím říct, že jsme nevěděli, s čím ten první tým na nás vleze, a myslím si, že dvě třetiny jsme je vůbec k ničemu nepustili a třetí už to bylo samozřejmě hektičtější, už jsme to chtěli dohrát tak, abychom v klidu získali tři body a mohli se zase odpíchnout. Krásné body, super,“ zhodnotil vítězství trenér Martin Koudelka. Vrchlabí se po výhře posunulo na pátou pozici v tabulce, když za jedenáct zápasů posbíralo 20 bodů. V brance se zatím vystřídali dva brankaři. Jakub Soukup nastoupil do devíti zápasů, procentuální úspěšnost zákroků má 92,40% a průměr inkasovaných branek na zápas 2,17. Dva zápasy odchytal Oliver Štěpánek. Mezi beky je nejproduktivnější dvacetiletý Tomáš Jelínek, který ve Vrchlabí nastupuje v rámci spolupráce s Pardubice a nasbíral jeden gól a tři přihrávky. Mezi útočníky vyčnívá předsezonní posila z Prostějova Tomáš Kaut s pěti góly a čtyřmi nahrávkami. Stejně bodů má i Patrik Urban, ale ten má na svém kontě čtyři góly a pět přihrávek. Na osm bodů se dostala dvojice Pavel Mrňa a Ondřej Matýs.

HC Stadion Vrchlabí 4:2 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 9. Matýs (Kajínek, T. Kaut), 12. M. Voženílek (Pochobradský, L. Kučera), 28. Koffer (O. Rohlík, L. Kučera), 36. P. Urban (D. Chalupa, Mrňa) – 25. L. Doudera (Šťovíček), 55. L. Doudera (Ferda)

Sestava: J. Soukup (V. Nečas) – O. Vála, T. Jelínek, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal, T. Kynčl – D. Chalupa, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, T. Kaut (C), T. Zeman – Heřman (A), Chrtek, Pochobradský – L. Kučera, O. Rohlík, Koffer

Poslední utkání v Přerově Baníku uteklo až v posledních dvanácti minutách, ve kterých inkasoval tři branky a celkově prohrál 4:2. „Jsme zklamaní, že jsme tady nebodovali. Z dobře rozehraného utkání si bohužel nic neodvážíme, jelikož jsme v závěru udělali dvě chyby, které nás stály zápas,“ stručně zhodnotil utkání Martin Štrba. K zápasu se vrátil také obránce Radek Jeřábek, který už vyhlíží i následující zápas: „Myslím si, že zápas byl vyrovnaný, ale trápili jsme se v koncovce. Nakonec škoda konce zápasu, kde se misky vah překlopily na stranu soupeře. Do zápasu s Vrchlabím musíme nastoupit s elánem a sebevědomím. Teď jsou všechny zápasy těžké a každý bod důležitý. Rozhodně uděláme všechno pro vítězství. Své zaváhání můžou jeho svěřenci napravit už při středečním zápase s Vrchlabím. Baník už bude moci představit svou nejnovější posilu Daniela Kružíka, který přišel v rámci dvouměsíční výměny za Tomáše Vracovského ze Slavie. Baník ztrácí na svého příštího soupeře dva body v tabulce a zatím je po dvanácti odehraných zápasech na devátém místě se ziskem osmnácti bodů. V minulé sezoně byl pokaždé úspěšnější domácí tým. V lednu zajížděl Baník do Vrchlabí, kde po nepovedené první třetině prohrál 5:2. Odveta se hrála v Sokolově na konci února, kde Baník dokázal i přes čtyři přesilovkové góly Vrchlabí vyhrát 6:4. Nově můžou fanoušci využít služby antigenního testování před zápasem přímo u stadionu. Zápas s HC Stadion Vrchlabí startuje ve středu od 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.

HC Zubr Přerov 4:2 HC Baník Sokolov

Branky: 31. Černý (Pšurný, Süss), 48. Kratochvil (Hrabal), 56. M. Svoboda (Krenželok, Dvořák), 60. Krenželok (Süss) – 27. Kverka (Šmerha, Kuťák), 47. Pohl (Šik, Tomi)

Sestava: Cichoň – J. Novák, Klejna, Rulík, Pohl, Jeřábek, Tomek, Vodička – Tomi, Jiskra, Jurčík – Sloboda, Rohan, Šik – Šmerha, Kverka, Kuťák – Prošek, Novotný, Vracovský