26.11. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
Klikorka dohraje sezonu v Litoměřicích

Karel Klikorka si nevybojoval stálé místo v sestavě Baníku a kvůli malému hernímu vytížení byl uvolněn do týmu HC Stadion Litoměřice.

Devatenáctiletý Klikorka před sezonou přišel do Baníku jako velká posila, když v minulé posbíral v ústeckém dresu za 23 zápasů 3 branky a 9 asistencí. Navíc ve svém mladém věku nastoupil i k devatenácti zápasům v extralize za Mladou Boleslav. Letos v Baníku paběrkoval v sestavě a nevybojoval si v ní stálé místo. Nastoupil celkem k jedenácti zápasům, ve kterých si připsal dvě asistence. Jednou se také představil v dresu druholigového Chebu, kde dokázal spoluhráčům připravit tři góly. Po příchodu Martina Weinholda na střídavé starty z Energie nezbylo pro Klikorku místo v sestavě a byl uvolněn do Litoměřic.

K jeho odchodu se vyjádřil Martin Štrba: „Karla jsem se rozhodl pustit, protože u nás nenaplnil to, co jsme od něj očekávali. Postupně přišel o čas při zápasech a už se nedokázal probojovat zpátky do sestavy. Začali jsme tedy hledat variantu, která by byla výhodná pro klub i Karla. Zájem o něj projevily Litoměřice, se kterými jsme domluvili na jeho uvolnění do konce sezony.

Kádr pro nejbližší zápasy dozná ještě dalších změn. Na týden byl do Litvínova uvolněn obránce Jan Strejček. Opačným směrem zamíří Denis Zeman, který tak znovu nastoupí za Baník. K dispozici již opět bude i Tomáš Jandus z pražské Sparty.
Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.