2.12. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Po týdnu volna čeká Baník souboj s Jihlavou

Přesně po týdnu se baníkovci postaví k dalšímu soutěžnímu utkání. V rámci 26. kola zavítají na led tradičního českého klubu HC Dukla Jihlava. Utkání startuje v sobotu od 17:30 v CZ LOKO aréně v Jihlavě.

Dukla loni postoupila až do finále Chance ligy, kde nakonec nestačila na kladenské Rytíře, kteří si vybojovali účast v nejvyšší soutěži. I před touto sezonou byla Jihlava experty pasována na jednoho z favoritů. Tým Viktora Ujčíka posbíral celkem 47 bodů. V posledním utkání vyšla Dukla naprázdno, protože prohrála na ledě Třebíče 2:1. „Z naší strany velmi špatný zápas. První třetinu byli domácí úplně jasně lepší, měli lepší pohyb, udrželi se na puku. My jsme nebyli schopní si dát přihrávku. Když už jsme si ji dali, tak jsme ji zas nezpracovali, takže to byla katastrofa. Třebíč využila přesilovku a dostala se do vedení. Ve druhé půlce první třetiny jsme zlepšili pohyb, dokázali jsme se udržet u soupeře v pásmu, ale naše zakončení nebylo tak nebezpečné, abychom ho zužitkovali v gól. Domácí gólman podal vynikající výkon, ale my jsme mu to moc neznepříjemnili. Nebyl tam hráč na brankovišti, clona... Ve třetí třetině jsme při přesilovce vyrovnali, ale pak jsme udělali nepochopitelnou hloupost. Za stavu 1:1 chceme na modré čáře dělat někomu kličku, soupeř navíc v tu chvíli hrál ve čtyřech, měl hráče zraněného v rohu. My ztratíme puk, Max udělal sice výborný zákrok, jenže puk se odrazil mezi kruhy k soupeři, který to tam z jedničky dostal. Od nás panuje obrovská nespokojenost s přístupem některých hráčů, kór v derby. Je nemyslitelné to, co tady předvedli. Pro nás je to třetí prohra v řadě a nálada a pohoda u nás teď už není taková, jako byla dřív. Jestli si někdo myslí, že zápas odehraje v takovém tempu a s takovými chybami, tak je na velkém omylu,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Karel Nekvasil. Brankoviště jednoznačně patří ruskému brankaři Maximu Zhukovovi, který nastoupil k sedmnácti zápasům s procentuální úspěšností zákroků 90,22% a průměrem 2,67 branky na zápas. Zhukov už si letos zachytal i v extralize, kdy ho ve své brance vyzkoušela Sparta. Mezi obránci posbíral nejvíc bodů Filip Eliáš, který hraje v Dukle druhou sezonu a má na svém kontě 5+5. V posledních dnech Dukla udělala ve své obraně několik změn. Předsezonní posilu Jána Nika poslal Jihlava do Kolína a opačným směrem putoval Ondřej Kachyňa. V týmu skončil Jakub Štochl, který po konci Kadaně zamířil do právě do Dukly na try out, ve kterém neuspěl. Novým přírůstem obranných řad je Zack Malík, který přichází na zkoušku z Frýdku Místku. Velkou sílu má Jihlava hlavně v útoku. Hned osm hráčů se přehouplo přes hranici dvanácti bodů. Tomáš Havránek (8+12), Peter Lichanec (7+13), Filip Seman (10+7), Jiří Fronk (9+8), Jakub Illéš (6+9), Tomáš Čachotský (3+12), Tomáš Harkabus (4+10) a Filip Helt (2+10). Zajímavostí také je, že Jihlava má třetí nejlepší přesilovky i oslabení.

SK Horácka Slavia Třebíč 2:1 HC Dukla Jihlava

Branky: 7. Bittner (Hunkes, Vodný), 45. Křehlík (Ferda, Michálek) – 44. Skořepa (Illéš, Kowalczyk

Sestava: Zhukov – Zeleňák, Eliáš, Malík, Mareš, Kachyňa, Kowalczyk, Kabelka – Fronk, Lichanec, Harkabus – Illéš, Skořepa, Havránek – Brož, Juda, Cachnín – Berčík, Seman, Houška

Baník zakončil skvěle rozjetý listopad další výhrou a sedmi listopadových zápasů ztratil pouhé dva body, o které sokolovské obral Prostějov a Benátky. Utkání v Šumperku nezačalo pro Baník dobře, protože prohrával v 6. minutě už 2:0, ale skvělým týmovým výkonem dotáhl utkání do vítězného konce. V utkání se poprvé letos za Baník trefil obránce Martin Weinhold, pro které byl Sokolov třetí tým v Chance lize, za který v této sezoně skóroval. Stihl to už v dresu Slavie a Ústí nad Labem. „V Šumperku jsme nezačali vůbec dobře a dvakrát inkasovali. Pak jsme se vrátili k naší hře, podařilo se nám zápas otočit a připsat si další tři body,“ zhodnotil zápas. Baník měl týden volna a mohl se připravit na další utkání v Jihlavě: „Já jsem se přes týden připravoval s Energií, ale věřím, že se kluci na zápas s Jihlavou dobře připravili. Je to nepříjemný soupeř, který má v kádru mnoho zkušených hráčů a zároveň je to houževnatý tým. Nesmíme nic podcenit a hrát zodpovědně.“ Baník využil volného programu a zapůjčil na středeční zápas partnerského Chebu kapitána Tomáše Rohana, který tak nastoupil s Vojtěchem Šikem, Františkem Klejnou, Adamem Křemenen a Radkem Proškem, které přijela na zápas podpořit řada baníkovských spoluhráčů. Sokolovští mají příštímu soupeři z Jihlavy co oplácet, protože první vzájemné měření sil skončilo výhrou Dukly v poměru 1:3