23.12. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Hráči A-týmu se zapojili do tréninků mládeže

V reprezentační přestávce vybraní hokejisté prvoligové Baníku trénovali s klubovou mládeží.

Projekt Patroni se konečně mohl znovu rozjet. Každá z kategorií Baníku si před sezonou vybrala svého Patrona, který se během sezony účastní tréninků týmů, případně i zápasů mládeže. Cílem je propojit mládež Baníku s profesionálními hokejisty, tak aby mladí hokejisté mohli získávat nové poznatky od svých idolů a zároveň mládež, aby měla ještě větší motivaci. Své o tom ví i obránce Jan Pohl, který se zúčastnil tréninku starších žáků. „Jít s klukama na led a zatrénovat si s nimi je hrozně fajn. Člověk jim předá určité zkušenosti a myslím si, že jsou hráči taky rádi, když jim jde na trénink někdo z áčka. Jsou schopni se vybičovat k lepším výkonům. Tedy aspoň to beru z vlastní zkušenosti. Když za námi někdo přišel z áčka, tak jsme se chtěli ukázat a byli jsme nadšeni, že si s nimi můžeme nahrát, jet s nimi nějaké cvičení nebo zahrát hru,“ říká nejproduktivnější obránce Baníku. Sám Jan Pohl podobné projekty vítá a je to i jeden z důvodů, proč se mu práce v Baníku zamlouvá. „Mně osobně se tenhle nápad líbí, protože spojení vedení Baníku s celým kolektivem od přípravky po A-tým je na rodinné, férové bázi a chtějí tady posunout nejen hokej v Sokolově, ale i sport obecně. Proto se mi tu líbí a jsem spokojený, jak se tady pracuje a klub se posouvá dále. Jsem rád, že jsem součástí Baníku a můžu být nápomocen k jakékoli akci,“ pokračuje ve svém hodnocení produktivní obránce, který si extraligu zahrál již v dresu Sparty či Kladna a dodává. „Klukům bych chtěl popřát ať makají, užívají si každý den na ledě a chodí na hokej s chutí a radostí. Posune to člověka, jak po osobní sportovní, tak pracovní stránce do budoucna,“ dodává Jan Pohl.

Rozhodně nelenil ani Petr Vodička, který se zapojil do tréninku třetí třídy. I on si svou účast s baníkovským potěrem pochvaloval. „Trénink rozhodně nebyl nuda. Mně se moc líbil. S trenérem Jakubem Truhlářem jsem několik let v mládeži hrál, takže ho znám a myslím si, že to vede suprově a rozhodně může děti něco naučit,“ byl spokojený čtyřiadvacetiletý obránce. I on kvituje podobné projekty. „Je to takové příjemné osvěžení, jak pro děti, tak pro mě. Já se trochu dostanu do jiné role než jen hráče a děti by mohly získat trochu extra motivace. Tedy v to doufám,“ říká s úsměvem Petr Vodička. A na třeťácích rozhodně snaha byla na tréninku patrná.

Snad nejvíce se zapotil, ještě před svým zraněním, obránce Adam Rulík. Ten se připojil k základně a na pěti stanovištích se pravidelné zapojoval mezi všechny skupinky nejmenších baníkovců. A vzhledem k počtu hráčů v základně se Adam Rulík měl co otáčet. Přípravka ho zapojila do všech her, nácviků bruslení, práce s hokejkou, ale také malí hokejisté neváhali proti Adamovi prokázat své zápasnické schopnosti. O vítězi měření sil pak nebylo pochyb. „Trénink byl úplně skvělý. Trenér Ivan Říha vytvořil hned od začátku skvělou atmosféru a moc mě to bavilo,“ chválí hráč sokolovského A-týmu, který se sám také trenérství bude věnovat po vzoru svého otce Radima Rulíka, jednoho z nejlepších českých trenérů. I projekt Patronů se mladému obránci, který si umí skvěle poradit i v útoku, zamlouvá. „Takové projekty podporují vztahy napříč kategoriemi a propojují práci A-týmu se zbytkem klubu, což je moc dobře. Přeci jen jde o Baník, jsme všichni na jedné lodi a chceme dělat co nejlepší práci pro prospěch hokeje jako takového.“ Sám si je Adam Rulík vědom toho, že účast hráčů A-týmu na tréninku mládež motivuje. Byť u základny je to především o něčem novém. „V kategorii, ve které jsem byl já, tak se jedná více méně o velké zpestření obyčejného tréninku. U starších kluků je to jednoznačně o motivaci, aspoň já jako kluk vždy k hráčům A-týmu vzhlížel,“ uzavírá rozhovor Adam Rulík.

Patroni z A-týmu se k mládeži připojí i v budoucnu…