1.1. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
All stars cup vyhrála Stará garda

První ročník All stars cupu přinesl napínavou podívanou. Z vítězství se nakonec radovala Stará garda Baníku.

Předposlední den roku 2021 patřil na Baníku All stars cupu. Turnaj se velmi povedl, byl vyrovnaný od začátku do konce, o čemž svědčí i fakt, že všechny zápasy kromě jediného skončily jednogólovým rozdílem. Turnaj přinesl i několik pozoruhodných výkonů. V nich dominovali především gólmani Vojtěch Šik a Tomáš Rohan, kteří protivníky přiváděli k nepříčetnosti. O vítězích individuálních cen pro nejlepšího brankáře a nejzajímavějšího účastníka turnaje tak nebylo pochyb.

Z individuálních výkonů je třeba vyzdvihnout i Petra Holejšovského z týmu Miners, který dominoval na obou stranách hřiště a jeho zarputilost poznali i hráči A-týmu. A byl to právě Petr Holejšovský, po zásluze nejlepší hráč turnaje, který pro Miners svým důrazem zařídil výhru nad A-týmem, když po jeho práci David Fečo (další z oceněných) uklízel puk do opuštěné klece vteřinu před koncem zápasu. Nebyla to však jediná ztráta A-týmu. Po přestřelce se Starou gardou prohře v nájezdech nezabránil ani brankář Tomáš Rohan, kterého obelstil při zakončení Václav „Forsberg“ Dobřemysl. Byť od úspěchu byl současný sokolovský kapitán při svém gymnastickém zákroku pouze pár (desítek) centimetrů.

Od vítězství v turnaji nebyl daleko ani ofenzivně laděný výběr trenérů mládeže, po dvou nešťastných porážkách ale trenéři brali až třetí místo, avšak jen díky horšímu vzájemnému zápasu s A-týmem. V tomto utkání exceloval Ondřej Jurčík, který při výhře 5:4 zapsal minimálně osm kanadských bodů a jeho oslavy gólů budou hráče týmu HC Spolek strašit ve spánku ještě hodně dlouho.

Jak již bylo uvedeno, z vítězství v premiérovém ročníku se radovala, stejně jako na mnoha dalších turnajích, Stará garda. A to některé opory Old Boys při turnaji odpočívali, včetně kapitána týmu z posledního turnaje v Srbsku. Za zmínku stojí i výkony nejstarších účastníků turnaje Karla Makovce a Vojtěcha Poláka st., kteří shodně patřili k oporám svého týmu, což ocenil i trenér A-týmu a při turnaji spoluhráč Martin Štrba.

První ročník All stars cupu se vydařil, v budoucnu tak bude zcela jistě na co navazovat…

Výsledky turnaje:

HC Spolek – Stará garda 2:3 SN
Stará garda – Young Miners 3:1
Young MIners – A tým 4:3
A tým - Stará garda 4:5 SN
HC Spolek – A tým 4:5
HC Spolek – Young MIners 3:2

Pořadí turnaje:

1. Stará garda
2. A-tým
3. HC Spolek (trenéři)