3.1. 2022 | Mládež | Tomáš Bouda
4. třída se zúčastnila turnaje ve Varnsdorfu

Čtvrťáci poměřili síly s protivníky z jiného regionu.

Až do Šluknovského výběžku zamířili za hokejem naši čtvrťáci. HC Varnsdorf dne 28.12.2021 pořádal pro devítileté hokejisty vánoční turnaj o pohár města Varnsdorf. Nebylo to pro naše kluky jednoduché, po 3,5hodinové cestě klubovým busem po namrzlých silnicích, měli pouhých 15 minut na převlečení a rovnou vlítli do prvního utkání s HC Varnsdorf. Přestože bylo utkání vyrovnané, soupeř byl o fousek lepší v proměňování šancí a slavil výhru 15:10. Po úpravě ledové plochy už je hned čekal další soupeř, HC Slovan Ústí nad Labem. Utkání se v úvodní třetině lépe vyvíjelo pro soupeře, ale kluci se postupně soupeři vyrovnali a třetí třetinu už soupeře převyšovali, přesto to na vítězství nestačilo - 12:17 pro Slovan.

Po hodinovém odpočinku naše kluky čekal zápas proti týmu HC Děčín B, proti kterému se klukům nedařilo ani v útoku, ani při bránění soupeře a byla z toho jasná prohra. Kluci pouze převlékli dresy a už se pustili hned do boje s týmem HC Hvězda Praha. Utkání bylo napínavé až do samého závěru, kde už jsme sahali po bodu, ale v posledním střídání soupeř využil naší chyby a strhl vítězství na svoji stranu, 6:7. Kluky pak čekal závěrečný duel s jednoznačně nejsilnějším týmem turnaje, HC Děčín A, který také potvrdil svoji brankovou produktivitu a v zápase jasně vyhrál. Přesto kluci, stejně jako v předešlých utkáních, si vytvořili neuvěřitelné množství gólových šanci, které nedokázali přetavit v góly.

„Turnaj nám dal možnost konfrontovat se s jinými týmy mimo náš region, nastavil nám zrcadlo k další práci na dovednostech. Kluci v soutěžních utkáních hrají jiným systémem (4+1) na jiném formátu hřiště (nudle na celou délku hřiště), kdežto zde se hrál systém POUZAR (3+1) na polovinu hřiště, tak přeci jenom se s tím kluci dost "prali". Ale s tím jsme do turnaje šli, kluci v utkáních makali, snažili se a jsem přesvědčen, že v trénincích a v zápasech proti týmům v našem regionu teď zapnou ještě na větší level,“ dodal k turnajovému vystoupení svých svěřenců trenér Richard Gregor. Ten zároveň vyjádřil poděkování a pochvalu řidičskému umění pana řidiče z firmy Jiřího Vyskočila, který tým po zledovatělých silnicích bezpečně odvezl tam i zpět. Klubu HCB pak patří poděkování, že klukům umožnil se turnaje zúčastnit.

Sestava: Fojtík, Vlach - Dvořák, Gregor, Křeček, Martin, Werner, Muráň, Berka, Katriňák, Červenka, Teplý