6.1. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Počínaje lednem zavádíme jednu pravidelnou relaci pro větší informovanost veřejnosti. Vždy ve čtvrtek budeme pravidelně zveřejňovat na webu a klubovém facebooku sloupek generálního manažera klubu, pana Davida Soukupa.

„Sezona je v plném proudu a leden do velké míry již napoví o jejím dalším směřování. S výsledky A-týmu zatím převládá spokojenost a věříme, že si tým výkonnost udrží. Je to hodně složité. Jednak velká kvalita letošní soutěže. Navíc opět výstupy spolupráce s partnerskými kluby. Ono je to těžké, bez spolupráce být nemůžeme. Pokud pro spolupráci vytvoříte prostor, pak vás o to více postihne její výpadek. Když se k tomu přičetla zranění a odchod Honzy Strejčka, tak jsme některé zápasy odehrávali v podstatě s torzem. Ještě větší komplikací je, že vám tyto zásahy totálně nabourají systém a role v týmu. No nic, snad je už nejhorší za námi, nějak jsme na situaci zareagovali a je to zase poučení k dalším sezonám, abychom to celé zkusili nastavit lépe. Samozřejmě s respektem k potřebám partnerských klubů. Poděkování patří realizačnímu týmu a hráčům, jak se se situací dokážou vypořádávat.

Co chci na tomto místě zdůraznit, tak Baník je a vždy s našim vedením zůstane samostatným a svéprávným klubem, který bude ladit spolupráci s extraligovými partnerskými kluby tak, aby se tu hrál hokej minimálně na současné úrovni. Pro některé rejpaly a trošku s nadsázkou, postupu se nebojíme a když to bude na stole, tak to bude velká zábava vše poskládat a zvládnout to, ale byla by to výzva a velký zážitek. A teď zpět do reality, cílem je nadále vyhnout se sestupu a jít do play off z co nejlepšího místa a tam uhrát co nejvíce. Nic jiného v tom nikdo nehledejte. Musíme se samozřejmě připravit na únor, kdy se změní podmínky pro hostování a hrozí nám případně oslabení týmu, takže musíme mít připravená řešení. Proto máme některé posily, a proto máme i širší kádr.

Ještě k Honzovi Strejčkovi, tomu i tady chci poděkovat jednak za to, jak tady u nás fungoval a jednak za úroveň a průběh jednání z jeho strany, a nakonec i ze strany HC Verva Litvínov.

Už nyní připravujeme zajištění příští sezony A-týmu. A to jak po finanční, tak i hráčské stránce. Velkou radost máme z nových LED tabulí. Za to poděkování městu a Sotes. Pro nás je to velká výzva naučit se s nimi pracovat, umí toho hodně. Paralelně se snad zlepší i ozvučení na stadionu.

K mládeži dvě věci. Jednak držíme palce dorostu v jejich boji o postup. Do budoucna bychom tuto úroveň soutěže v Baníku viděli jako logickou jak pro dorost, tak ideálně i pro juniorský tým. No a víme, že v mládeži musíme přidat. Něco už se povedlo. Hodně času jsme věnovali áčku, což vše zastřešuje. Nicméně musíme dál přidat, a i některé věci změnit. Interně už jsme se v klubu o tom bavili, během ledna a února musíme připravit konkrétní kroky jak dále a jak lépe.

Tak to je vše, za týden zase a do komentů na facebooku klidně dejte dotazy a okruhy co vás případně zajímá. Nějak to poberu a zkusím dát informace.“

David Soukup

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.