6.1. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Počínaje lednem zavádíme jednu pravidelnou relaci pro větší informovanost veřejnosti. Vždy ve čtvrtek budeme pravidelně zveřejňovat na webu a klubovém facebooku sloupek generálního manažera klubu, pana Davida Soukupa.

„Sezona je v plném proudu a leden do velké míry již napoví o jejím dalším směřování. S výsledky A-týmu zatím převládá spokojenost a věříme, že si tým výkonnost udrží. Je to hodně složité. Jednak velká kvalita letošní soutěže. Navíc opět výstupy spolupráce s partnerskými kluby. Ono je to těžké, bez spolupráce být nemůžeme. Pokud pro spolupráci vytvoříte prostor, pak vás o to více postihne její výpadek. Když se k tomu přičetla zranění a odchod Honzy Strejčka, tak jsme některé zápasy odehrávali v podstatě s torzem. Ještě větší komplikací je, že vám tyto zásahy totálně nabourají systém a role v týmu. No nic, snad je už nejhorší za námi, nějak jsme na situaci zareagovali a je to zase poučení k dalším sezonám, abychom to celé zkusili nastavit lépe. Samozřejmě s respektem k potřebám partnerských klubů. Poděkování patří realizačnímu týmu a hráčům, jak se se situací dokážou vypořádávat.

Co chci na tomto místě zdůraznit, tak Baník je a vždy s našim vedením zůstane samostatným a svéprávným klubem, který bude ladit spolupráci s extraligovými partnerskými kluby tak, aby se tu hrál hokej minimálně na současné úrovni. Pro některé rejpaly a trošku s nadsázkou, postupu se nebojíme a když to bude na stole, tak to bude velká zábava vše poskládat a zvládnout to, ale byla by to výzva a velký zážitek. A teď zpět do reality, cílem je nadále vyhnout se sestupu a jít do play off z co nejlepšího místa a tam uhrát co nejvíce. Nic jiného v tom nikdo nehledejte. Musíme se samozřejmě připravit na únor, kdy se změní podmínky pro hostování a hrozí nám případně oslabení týmu, takže musíme mít připravená řešení. Proto máme některé posily, a proto máme i širší kádr.

Ještě k Honzovi Strejčkovi, tomu i tady chci poděkovat jednak za to, jak tady u nás fungoval a jednak za úroveň a průběh jednání z jeho strany, a nakonec i ze strany HC Verva Litvínov.

Už nyní připravujeme zajištění příští sezony A-týmu. A to jak po finanční, tak i hráčské stránce. Velkou radost máme z nových LED tabulí. Za to poděkování městu a Sotes. Pro nás je to velká výzva naučit se s nimi pracovat, umí toho hodně. Paralelně se snad zlepší i ozvučení na stadionu.

K mládeži dvě věci. Jednak držíme palce dorostu v jejich boji o postup. Do budoucna bychom tuto úroveň soutěže v Baníku viděli jako logickou jak pro dorost, tak ideálně i pro juniorský tým. No a víme, že v mládeži musíme přidat. Něco už se povedlo. Hodně času jsme věnovali áčku, což vše zastřešuje. Nicméně musíme dál přidat, a i některé věci změnit. Interně už jsme se v klubu o tom bavili, během ledna a února musíme připravit konkrétní kroky jak dále a jak lépe.

Tak to je vše, za týden zase a do komentů na facebooku klidně dejte dotazy a okruhy co vás případně zajímá. Nějak to poberu a zkusím dát informace.“

David Soukup