10.1. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník ve středu změří síly s ústeckým Slovanem

Tři domácí zápasy a z nich zisk šesti bodů. Ve středu se ale Baník poprvé představí na v novém kalendářním roce na venkovním ledě. V rámci 36. kola nastoupí od 18:00 proti týmu HC Slovan Ústí nad Labem.

Důležité body si ústečtí připsali celkem překvapivě na ledě druhé Třebíče. Slovan sice ztratil dvoubrankové vedení, ale o zisku tří bodů rozhodl svou brankou Ondřej Bláha a posunul svůj tým na 12. místo tabulky. „Zápas se hodnotí dobře. Myslím si, že začátek zápasu byl vyrovnaný, na obou stranách bylo šancí spíš míň, než víc a dobře chytali brankáři. Pro nás bylo důležité, že jsme se dostali do vedení, což domácí trošku zbrzdilo. Řekl bych, že od půlky zápasu byla Třebíč lepší, měla víc šancí. Nás podržel brankář, což je v takovémto utkání strašně důležité. Navíc jsme z minima šancí dali tři góly. Na konci jsme to urvali silou, i když třebíčští nějaké šance měli, ale dopadlo to pro nás dobře. Neřekl bych, že nám něco na třebíčském hokeji sedí. Vyhovuje nám, když soupeř víc hraje hokej, než když jen brání. Daří se nám sbírat body spíš s týmy, které útočí, věří si, než s těmi, kdo jsou v tabulce kolem nás a hodně brání. Třebíč dnes právě chtěla hrát hokej, ale neproměnila šance. My jsme hráli dobře i na Slavii, kde jsme ale čtyři minuty před koncem dostali zbytečný gól a pokazili jsme si to sami. Jsme rádi, že dneska tady bereme body,“ vrátil se k vítěznému utkání Jaroslav Roubík. V brankovišti se v letošní sezoně představili tři muži v masce. Šimon Zajíček odchytal 9 zápasů, Lukáš Cikánek nastoupil 11 krát a největší porci dostal Petr Hamalčík (14 zápasů). Mezi obránci posbíral nejvíc bodů Jiří Drtina (4+12). Druhá mezi beky je Štepán Havránek (5+7) a třetí zkušený Jakub Trefný (1+9). Bývalý baníkovec Petr Prindiš odehrál kvůli zdravotním problémům pouze k osmnácti zápasů, ve který vstřelil dvě branky a na šest přihrál. Daniel Vrdlovec potvrdil svou roli lídra a je neproduktivnějším hráčem Slovanu (7+21). Jen o čtyři body méně posbíral veterán Michal Trávníček. Útok Slovanu nedávno posílil vysoký forvard Tomáš Urban, který přišel z Liptovského Mikuláše a zatím se severočechům vyplácí. Za šest zápasů má na svém kontě tři góly a jednu přihrávku.

SK Horácka Slavia Třebíč 2:3 HC Slovan Ústí nad Labem

Branky: 38. Šťovíček (Bittner), 45. Vodný (Nedvídek, Krliš) – 20. Havránek (Drtina, Vrdlovec), 35. Bernat (Trefný, Kottek), 54. O. Bláha (Brož)

Sestava: Zajíček – Drtina, Havránek, Brož, Kottek, Trefný, Mareš, Záruba – Milfait, Vrdlovec, Š. Bláha –

Baník dokázal navázat na vítězství nad Jihlavou, když si v gólové přestřelce poradil i s Prostějovem. Z pohodlného vedení 3:0 bylo nakonec drama, které rozhodlo po krásné kombinaci Daniel Přibyl. V zápase se dvěma góly blýskl Tomáš Vracovský, který se k vítěznému zápasu krátce vrátil: „Měli jsme zápas dobře rozehraný, ale potom jsme polevili a udělali několik chyb, za které nás soupeř potrestal. Bylo to těžké utkání, protože Prostějov má hodně silové hráče a hrají nepříjemným stylem. Jsem moc rád, že nám zápas podařilo dotáhnout do vítězného konce. Z toho zápasu si musíme vzít ponaučení, že musíme hrát celých šedesát minut a vyvarovat se výpadkům.“ Sokolovský forvard s číslem dvanáct vyhlásil jasný plán na středeční zápas: „Do Ústí pojedeme s pokorou, ale rozhodně jedeme pro tři body. Víme, že mají v týmu kvalitní individuality a jejich systém a hřiště je specifické. Určitě nás čeká těžký zápas, ale věřím, že z něj odejdeme jako vítězové. Baník se v této sezoně se Slovanem utkal už dvakrát a to v rámci 2. a 19. kola. První zápas vyhrál Baník na ledě Ústí 3:4. Na druhé měření sil budou chtít baníkovci určitě navázat, protože Slovan rozstříleli 8:2. V utkání zazářil Jan Pohl, který si vstřelil jeden gól a další tři pro své spoluhráče připravil. Podaří se Baníku uspět i ve třetím letošním měření sil? To se dozvíme už tuto středu, kdy se od 18:00 představíme na ústeckém ledě.