12.1. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Z Finska míří do Baníku Stanislav Vrhel

HC Baník Sokolov hlásí posilu do útočných řad. Po skončení angažmá ve finském Lahti přichází z Chomutova na střídavé starty juniorský reprezentant Stanislav Vrhel.

Baník posiluje o juniorského reprezentanta. Jeden z talentů chomutovské líhně Stanislav Vrhel se připojí k sokolovskému A-týmu. Brzy dvacetiletý útočník působil poslední tři sezony ve finském Lahti, kde nastupoval za mládežnické týmy, ale odehrál také tři utkání v nejvyšší finské soutěži. Nejčastěji však mladý útočník působil v druhé nejvyšší finské soutěži v klubu Heinolan Peliitat, který je k Lahti Pelicans přidružen.

189 cm vysoký útočník nakoukl do seniorského hokeje již jako šestnáctiletý v sezoně 2018/2019, kdy debutoval v dresu extraligového Chomutova. V další sezoně to byl HC Baník Sokolov, který se ocitl u dalšího Vrhelova milníku. V premiérové sezoně v Chance lize nastupoval Baník k prvnímu zápasu v Chomutově a byl to právě Stanislav Vrhel, který svým premiérovým gólem mezi muži stvrdil vítězství svého Chomutova. Fanoušci mohou pamatovat Stanislava Vrhela jako důrazného a velmi nepříjemného útočníka. V téže sezoně Vrhel odehrál v Chance lize 23 zápasů s bilancí 4 góly a 4 asistence, poté následoval odchod do Finska.

Stanislav Vrhel byl také součástí širší nominace na nedávno zrušené mistrovství světa do 20 let. Ačkoliv s týmem byl již v zámoří, do užší nominace se nakonec nedostal. Nyní se mladý útočník připojuje k Baníku se střídavými starty v Chomutově, kde již včera nastoupil za juniorku a při vítězství 4:2 si připsal dvě asistence.

Vítáme Stanislava v Baníku a přejeme mnoho úspěchů v našich barvách. Pevně věříme, že naváže na výkony jiného chomutovského juniora Michala Guta, který v Sokolově úspěšně působil.
Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.