12.1. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Z Finska míří do Baníku Stanislav Vrhel

HC Baník Sokolov hlásí posilu do útočných řad. Po skončení angažmá ve finském Lahti přichází z Chomutova na střídavé starty juniorský reprezentant Stanislav Vrhel.

Baník posiluje o juniorského reprezentanta. Jeden z talentů chomutovské líhně Stanislav Vrhel se připojí k sokolovskému A-týmu. Brzy dvacetiletý útočník působil poslední tři sezony ve finském Lahti, kde nastupoval za mládežnické týmy, ale odehrál také tři utkání v nejvyšší finské soutěži. Nejčastěji však mladý útočník působil v druhé nejvyšší finské soutěži v klubu Heinolan Peliitat, který je k Lahti Pelicans přidružen.

189 cm vysoký útočník nakoukl do seniorského hokeje již jako šestnáctiletý v sezoně 2018/2019, kdy debutoval v dresu extraligového Chomutova. V další sezoně to byl HC Baník Sokolov, který se ocitl u dalšího Vrhelova milníku. V premiérové sezoně v Chance lize nastupoval Baník k prvnímu zápasu v Chomutově a byl to právě Stanislav Vrhel, který svým premiérovým gólem mezi muži stvrdil vítězství svého Chomutova. Fanoušci mohou pamatovat Stanislava Vrhela jako důrazného a velmi nepříjemného útočníka. V téže sezoně Vrhel odehrál v Chance lize 23 zápasů s bilancí 4 góly a 4 asistence, poté následoval odchod do Finska.

Stanislav Vrhel byl také součástí širší nominace na nedávno zrušené mistrovství světa do 20 let. Ačkoliv s týmem byl již v zámoří, do užší nominace se nakonec nedostal. Nyní se mladý útočník připojuje k Baníku se střídavými starty v Chomutově, kde již včera nastoupil za juniorku a při vítězství 4:2 si připsal dvě asistence.

Vítáme Stanislava v Baníku a přejeme mnoho úspěchů v našich barvách. Pevně věříme, že naváže na výkony jiného chomutovského juniora Michala Guta, který v Sokolově úspěšně působil.