Milfait, Vrdlovec "A", Bláha Š., Trávníček "C", Urban, Tůma D., Tůma M., Grim, Bláha O., Bernat, Berčík, Severa

Jiří Merta

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník otočil skóre a z Ústí veze dva body

Těžký soupeř, který bojuje o účast v předkole play-off, vedl na začátku druhé třetiny už 2:0. Baník však ještě do půlky utkání dvěma rychlými brankami vyrovnal. Nerozhodné skóre vydrželo až do poslední minuty prodloužení, které nakonec ukončila trefa Františka Klejny.

Poměrně dlouho se žádný z týmů nedokázal dostat do pořádné šance. Ta první přišla až v sedmé minutě, kdy po zaváhání Havránka sám na brankáře Zajíčka ujížděl Petr Hašek. Domácí brankář však zasáhl betonem. Vzápětí na druhé straně zkoušel Oldřicha Cichoně nachytat mezi betony Milfait, ale ani po jeho šanci se skóre neměnilo. Na konci deváté minuty rychlý brejk Berčíka s Bernatem zakončoval druhý jmenovaný a Baník zachraňoval skvělým zákrokem Cichoň. V půlce třetiny se děly další věci! Nejprve před odkrytou brankou promáchl Tomáš Rohan, následně se v čase 10:54 domácí radovali z prvního gólu. Oldřich Cichoň se snažil rozehrát zpoza branky, ale puk se dostal jen k Urbanovi. Ten ho poslal rychle před brankoviště Trávníčkovi, domácí kapitán se neunáhlil, našel hůl Davida Tůmy a útočník, který ještě loni oblékal sokolovský dres, překonal Cichoně - 1:0. V posledních vteřinách první třetiny mohlo být ještě hůř. Nejprve sokolovskou branku přestřelil z dobré pozice Berčík, po něm pálil Brož do horní tyče.

S úvodní sirénou dostal dvouminutový trest Tomáš Vracovský a domácí začali druhou třetinu v početní výhodě. Tu Slovan také využil. Po 66 sekundách trefila dělovka Jiřího Drtiny nohu Štěpána Havránka, od které se puk odrazil za záda Oldřicha Cichoně - 2:0. Hostující gólman se následně vyznamenal proti střele Martina Tůmy, kterého uvolnil Grim. Baník se vrátil do zápasu ve 27. minutě. Po vyloučení Berčíka také hosté využili hned první přesilovou hru. Pět sekund před jejím koncem střílel od modré čáry Denis Zeman, Zajíček vyrazil puk jen na hůl Petra Haška a ten ho pohotově vrátil do sítě - 2:1. Uběhly pouhé dvě minuty a sedmnáct sekund a bylo vyrovnáno. Znovu byla na začátku akce střela od modré, kdy pálil Adam Rulík. Jeho střela letěla mimo, ale odrazila se od zadního mantinelu k Tomáši Šmerhovi, který snad ani sám nevěděl, jak puk procpal skrz Zajíčka za brankovou čáru - 2:2. Baník mohl ještě ve druhé třetině strhnout vedení na svou stranu, ale ve 35. minutě Vojtěcha Tomiho výborně vychytal domácí brankář. V závěru druhé třetiny sokolovští přežili dvě oslabení a tak se šlo do šaten za stavu 2:2.

Třetí třetina přinesla opatrnější hokej. Nejprve Ústí a o pár minut později ani Baník nevyužili své přesilové hry. V 53. minutě ujížděl sám na branku Tomáš Vracovský, kterého fauloval Bláha. Místo trestného střílení však rozhodčí zvolili vyloučení ústeckého hokejisty. V závěru třetí části přišel mírný tlak domácích, kteří se snažili rozhodnout za tři body. Střelu Milfaita ale Cichoň vyrazil a ani z útočné akce v poslední minutě se Slovan neprosadil.

První minuty prodloužení patřily po vyhrané buly domácím, ale Sokolov se dobře ubránil. Poté co Brož ztratil puk, měl v 63. minutě velkou šanci Vojtěch Tomi, ale ústecký brankář si prostor mezi betony dobře pohlídal. S blížícím se závěrem nastaveného času přibývalo šancí. Nejprve našel Prymula obránce Pohla, který přestřelil, na druhé straně se dostal do šance Vrdlovec, kterého pro změnu vychytal Oldřich Cichoň. Rozuzlení přišlo v čase 64:07. Dva na jednoho ujeli Patrik Prymula s Františkem Klejnou. Vysoký útočník poslal přesnou přihrávku nevysokému obránci a bylo rozhodnuto. František Klejna z první prostřelil bezmocného Zajíčka a svým prvním gólem v letošní sezoně zařídil pro Baník druhý bod.

Poté, co byl sobotní duel s Havířovem odložen, čeká Sokolov další utkání až v pondělí 17. ledna. Náročný týden, kdy během sedmi dnů odehrajeme čtyři utkání, začne na ledě Frýdku-Místku.