13.1. 2022 | Klub | Tomáš Stehlík
Neformálně s generálním manažerem

Minulý čtvrtek jsme uvedli novou rubriku "Neformálně s generálním manažerem". Jak sám název napovídá, GM Baníku pan David Soukup se bude méně oficiální formou věnovat nejen klubovým tématům, které fanoušky zajímají.

„Zdravím všechny po týdnu. Komentářů a dotazů se sešlo pod sloupkem z minulého týdne relativně hodně, tak to dnes zkusím hlavně tímhle směrem.

Zaprvé k Janu Novákovi – jak jsem psal, zahájili jsme práce a jednání o podobě týmu pro příští rok. Samozřejmě jsme na začátku a bude to mít vývoj. S Honzou jsme mluvili a můžu to říct tak, že obě strany vidí v tuto chvíli prostor ve spolupráci pokračovat, třeba i s nějakým rozšířením v zapojení směrem k mládeži, apod. Protože těch zkušeností k předání je hodně. Řekli jsme si, že během ledna v jednání postoupíme dále.

Složení týmu, resp. oznámení o podpisech nových kontraktů a zda to má smysl – obecně platí pravidlo, že u stávajících hráčů oznámíme případné prodloužení vždy s podpisem smlouvy. Myslím, že první informace sdělíme již v nadcházejících dnech. U nově příchozích hráčů budeme respektovat termín 1. 5. daného roku. To, že příchody resp. podpisy smluv takto zveřejníme a vždy oznámíme, to je dle nás správně a určitě v tom budeme pokračovat. Stejně tak budeme informovat o odchodech, i to k hokeji patří. Nemyslím si, že těch ukončených kontraktů z naší strany bylo letos nějak zásadně moc. Důvody byly různé a stává se to. Více nás v tomto směru a smyslu trápí rotace hráčů a určitá nestabilita hráčů z partnerských klubů. V tom smyslu se pokusíme s výhledem další sezony něco změnit.

Změny v kádru před koncem sezony a s ukončením termínů pro střídavé starty – do kádru chceme zasahovat už minimálně. Doběhnou a nějak vypořádány budou současná krátkodobá hostování (návraty Patrika Kadeřávka, Marka Slobody, hostování Adama Křemena). Některé změny se v uplynulém týdnu dotáhly (příchod Stanislava Vrhela, Vítězslava Bílka, odchod Filipa Kuťáka). A už nic zásadního neplánujeme. Nyní jednáme s partnerskými kluby o tom, jak to bude vypadat z jejich strany. Se Spartou již konkrétní představu máme, s HC Energie se dohodneme v příštím týdnu. Samozřejmě konec sezony bude o kmenových hráčích a o těch, na jejichž působení se dohodneme s partnerskými kluby. Nějaké odchody mohou z této strany nastat a jednak o nich nyní chceme vědět a máme proto připraven širší kádr, aby bylo možné absence kvalitativně a kvantitativně vykrýt. V brankovišti bude konec sezony zejména o Adamu Beranovi a o Oldřichovi Cichoňovi. Veškeré změny připravujeme pokud možno i ve vazbě a s perspektivou další sezony.

Dalším tématem je produkce domácích zápasů – se současnou sezónou jsme museli osekat řadu vedlejších nákladů s prioritou investovat finanční zdroje do vytvoření kádru, které zajistí úspěch v letošní sezoně. A to i za cenu toho, že se omezily nebo ukončily i některé fungující věci. Do toho samozřejmě něco přinesla i omezení a pravidla ohledně COVIDu. K roztleskávačkám by bylo dobré se možná vrátit a inspirací to může možná být i pro vyvrcholení letošní sezony. Impuls projdeme s marketingem. Na ozvučení pracujeme ve spolupráci s vedením zimního stadionu intenzivně a je to snad už nyní lepší a některá další opatření jsou ještě připravena k realizaci. LED tabule toho umí opravdu hodně, musíme si to osvojit a je to samozřejmě i o lidských a technických kapacitách a našich možnostech.

K divákům a atmosféře – ano, rádi bychom, aby chodilo více diváků, to chtějí asi nakonec všichni a všude. Myslím si, že hokej má nyní úroveň, která tu dlouho nebyla. Nicméně je to realita dnešní doby, je to o sepětí s klubem a je to i o nějaké historii, apod. My k tomu přistupujeme s pokorou a vnímáme to tak, že je to náš úkol a téma pro nás. Lidi prostě přijdou až to bude pro ně dobrá varianta strávení času. Je to o výsledcích, o vztahu a komunikaci klubu s veřejností, o prezentaci klubu a marketingu, o zázemí, atmosféře a servisu pro návštěvníky. V neposlední řadě i o členské základně. Ve všem jsme se myslím posunuli, ale také platí, že ve všem máme a vidíme stále rezervy a je dále co zlepšovat. Chce to dále pracovat a chce to i čas. Věřím v to, že když se v tom všem posuneme, tak lidí bude zase více. S tím samozřejmě v přímé úměře souvisí i atmosféra na stadionu. Ta je dále zásadně ovlivněna činností fanclubu. Budeme se hodně snažit, aby se i toto posunulo. V prvním kroku je v plánu schůzka s fanklubem a pak maximální podpora vedení klubu v jejich činnosti a případně další kroky.

Hostování Adama Berana ve Vsetíně, hostování Patrika Kadeřávka a Adama Křemena – ono je to obecně o hostováních. Potřebujete širší kádr. Na druhou stranu každý hráč chce hrát a i pro tým je potřeba, aby hráči byli rozehraní, v dobré pohodě. Nikdo nechce a nikomu nic nepřinese to, když hráč nemá vytížení v zápasech. Samozřejmě těchto zásahů nemůže být moc, je to citlivé směrem k týmu, něco se povede lépe, něco možná hůře, atd. Z tohoto důvodu se realizovalo i krátkodobě hostování Adama ve Vsetíně. To mimochodem zrovna splnilo očekávání. Byl znám plán a rozpis chytání brankářů v našem klubu a Adamovi se v hostování v tu chvíli nabízelo výrazně vyšší vytížení v zápasech. Logicky takto koncipovaný odchod bez náhrady zvýší rizika a dílčím způsobem oslabuje tým. Ale je to o tom, že něco získáváme a něco ztratíme. Zvážili jsme to a nakonec po dohodě s hráčem tento postup zrealizovali. Jak říkám, v tomto konkrétním případě to nakonec splnilo očekávání. U obou dalších hráčů je to podobně. I u těchto hráčů zatím hostování plní očekávání. Dostávají výrazně větší prostor, než by měli v našem klubu a pro závěr sezony mohou našemu klubu o to výrazněji pomoci.

Tak to je vše a za týden zase…"

David Soukup