18.1. 2022 | B-tým | Tomáš Bouda
Béčko odehrálo dva skvělé zápasy

Náročný víkend se silnými soupeři má za sebou B-tým. Doma Baník těsně prohrál s Třemošnou, naopak v Klatovech zvítězil.

V 15. kole krajské ligy nastoupil Baník proti Meteoru Třemošná, se kterým se přetahuje o třetí místo v tabulce. Utkání proti silnému soupeři přineslo pěknou a zajímavou podívanou. V první třetině vedl Baník 2:1, když se prosadili Radim Zbránek a premiérovým gólem mezi muži také Matyáš Pastier. Ve druhém dějství pokračoval vyrovnaný zápas. Hostující Polívka srovnal na 2:2, aby následně Dominik Beer strhl vedení znovu na stranu Baníku. Hosté, za které nastoupil mj. i bývalý extraligový hráč Jakub Koreis, však opět vyrovnali a v závěru druhého dějství je pak Polívka poslal při přesilovce 5 na 3 i do vedení. Gól o to víc mrzel, vzhledem k tomu, že Baník dvakrát po sobě špatně střídal.

Na začátku třetí třetiny hosté poprvé odskočili na rozdíl dvou gólů, to ale jen na chvíli, neboť Radim Zbránek svým druhým gólem v zápase snížil na 4:5. V 54. minutě to bylo znovu o dva góly, když se trefil hostující Martin Davídek. Baník ale nic nevzdával. Petr Račanský půl minuty před koncem vstřelil kontaktní gól. Bohužel na víc již čas nezbyl a Baník si tak z pěkného souboje neodnesl žádný bod při porážce 5:6. Na zisk nestačily ani 4 kanadské body Radima Zbránka (2+2).

„Výborný hokej, dovolil bych si říct, že jeden z nejlepších, který jsme letos sehráli. Samozřejmě, že chyby tam byly, kdyby bylo štěstí i nějaký bodík jsme mohli udělat. Mě strašně ale potěšilo, když jsem si všimnul, že takový mančaft jako Třemošná se až do konce bál o výsledek,“ řekl k utkání útočník Petr Račanský.

Ani ne 24 hodin po utkání s Třemošnou nastoupil Baník v Klatovech. K utkání necestovalo hned několik opor, naopak do sestavy naskočilo pět juniorů, kteří zápas odmakali. Baníku se v Klatovech ještě zvítězit nepodařilo, naopak někteří hráči pamatují i velké příděly. Tentokrát všemu bylo jinak.

Baník měl dobrý úvod zápasu, když ve 4. minutě Jiří Šneberk poslal hosty do vedení. Překvapivé vedení po první třetině navíc navýšil Daniel Petrov. Hosté, opět s výborným Frčkem, drželi čisté konto do 26. minuty, kdy se trefil Valečka. Málokdo však asi předpokládal, že to byl poslední úspěch domácích. Frček svou svatyni již zavřel, a tak jedinou změnou ve skóre byl až gól Petra Račanského v poslední minutě zápasu. Baník po obětavém výkonu a výsledku 1:3 odvezl z Klatov všechny tři body.

„Béčko zde nikdy nevyhrálo, navíc jsme odjeli bez druhého útoku, který v sobotu podal famózní výkon, ale my jsme to prostě urvali,“ zhodnotil zápas Petr Račanský, nejproduktivnější hráč B-týmu.

Béčku tak v neúplné tabulce patří třetí příčka, například před Třemošnou, Klatovy či Domažlicemi. Pro někoho možná pohled trochu překvapivý. Jeden z nejzkušenějších hráčů Petr Račanský k tomu přidává. „To je to hlavní, co bych chtěl říct. Když vezmu kvalitu jednotlivých týmů a hráčů, co v nich působí, tak bychom byli někde v druhé půlce tabulky. Ale my to tady hrajeme na partu, samozřejmě s nejlepším gólmanem v soutěži. Shodli jsme s klukama na tom, že nás to prostě baví, a tak by to mělo být,“říká spokojeně útočník, jenž v A-týmu odehrál 12 sezon a potutelně dodává: „Ve středu po tréninku v kabině nad lahodným mokem rozebereme taktiku a o víkendu jdeme na to“.

Ve 14 zápasech nastřádal Petr Račanský 21 kanadských bodů za 7 gólů a 14 asistencí. Sám však na individuální statistiky nekouká. „Já jsem se sem za Ivanem Říhou nevrátil abych vyhrál kanadské bodování, ale abychom udělali týmový úspěch, protože ta společná radost po vyhraném utkání, to je vlastně to, proč to celou dobu hraji.“

Základní část krajského přeboru se blíží ke konci, Baník tak již může vyhlížet svého soupeře pro playoff. „První kolo vidím na Nejdek nebo Klatovy, což jsou těžcí soupeři. Kdybychom se ale podívali do druhého kola, tak by byla letošní mise splněna. Ale kdo ví, je to sport…,“ dodává Petr Račanský

Nyní čekají na Baník dvě venkovní utkání. V sobotu 22. 1. na ledě Kaznějova a o týden později v Tachově. Základní část pak Baník uzavře v sobotu 5. 2 domácím soubojem s Nejdkem.

HC Baník Sokolov „B“ – KHL Meteor Třemošná 5:6 (2:1, 1:3, 2:2)

Góly a asistence: Zbránek (Račanský, Bukovina), M. Pastier (J. Petrov, Navrátil), Beer (Zbránek), Zbránek (Prachař), Račanský (Beer, Zbránek)

Sestava: Frček – Bukovina, Truhlář J., Kellner, Koco, Šneberk, Kursa - Navrátil, Zbránek, Říha "C", Pastier, Prachař, Račanský, Petrov J., Petrov D., Beer

HC Klatovy – HC Baník Sokolov „B“ 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly a asistence: Šneberk (J. Petrov), D. Petrov (Račanský), Račanský (D. Petrov)

Sestava: Frček - Radaušer, Veverka O., Kellner, Truhlář J., Koco, Šneberk - Račanský, Kašpar, Říha "C", Sipl, Pastier, Pašek, Navrátil, Petrov D., Petrov J.